news

Profesjonalista od HP

Mieliśmy ostatnio przyjemność rzucić okiem na notebook HP ProBook 5310m. Nie oszukujmy się, większość przenośnych komputerów jest sobie dość podobna i największe różnice odczuwa się przenosząc je z miejsca na miejsce w torbie, czy odpowiedniej osłonce pod pachą. 

Dla naszej redakcji przyzwyczajonej do pracy na mini Asusach z serii Eee, ProBook jest sprzętem z grupy „większych”. Przegrywa pod względem pracy baterii (producent podaje na swojej stronie 7-godzinny czas pracy, w praktyce udało się nam uzyskać około 3 godzin przy wykorzystaniu komputera do pracy z plikami video) – nasze netbooki wytrzymują ponad 8 godzin bez żadnego problemu, ale właśnie obróbka video jest jego najmocniejszą stroną. ProBook 5310m był w stanie obrobić pliki nagrane w najwyższej jakości na kamerze Panasonic TM300. Pliki te doprowadzały do łez większość laptopów, które miałem okazję mieć w zasięgu ręki w ostatnich 2 tygodniach (6 modeli od Asusa po Toshibę). Tymczasem ProBook 5310m nie protestował nawet przy jednogigowych plikach (około 7 minut nagrania w formacie HA przy pomocy wspominanego Panasonica) i bardzo dobrze radził sobie z obróbką video.  

#!#photo2#!#

Na zdjęciu porównanie Eee PC z 5310m (po prawej).

To największa zaleta komputera od HP. Jeżeli dużo pracujecie z grafiką, polecamy z czystym sumieniem. Do tego, każdemu grafikowi lub montażyście 5310m dostarczy dodatkowych wrażeń estetycznych dzięki obudowie wyglądającej jak podrapana czarna stal oraz designowi klawiszy i touchpada – da się go wypolerować jak lustro, bardzo dobrze sprawdza się ircha od okularów. 

#!#photo3#!#

Więcej o 5310m można dowiedzieć się na stronie producenta. Ceny notebooka w Internecie wahają się od 2500 do 3500 zł.  

podobne treści