news

Producent filmu Hurt Locker grozi dzieciom piratów

Nicolas Chartier zasłynął niedawno chęcią pozwania wszystkich Amerykanów, którzy ściągnęli film jego produkcji. Tym razem nazywa piratów komputerowych idiotami, a ich dzieciom życzy odsiadki w więzieniu.

Jeden z czytelników serwisu Boing Boing zaprotestował przeciwko gigantycznemu pozwowi i zaznaczył, że nie będzie więcej oglądać filmów wyprodukowanych przez Nicolasa Chartiera. Oto, jak odpowiedział mu kulturalny inaczej filmowiec:

From: „Nicolas Chartier”
Date: May 15, 2010 2:30:30 AM PDT
To: [poufne]@[poufne].com
Subject: RE: Hurt Locker lawsuit

Hi Nicholas, please feel free to leave your house open every time you go out and please tell your family to do so, please invite people in the streets to come in and take things from you, not to make money out of it by reselling it but just to use it for themselves and help themselves. If you think it’s normal they take my work for free, I’m sure you will give away all your furniture and possessions and your family will do the same. I can also send you my bank account information since apparently you work for free and your family too so since you have so much money you should give it away… I actually like to pay my employees, my family, my bank for their work and like to get paid for my work. I’m glad you’re a moron who believes stealing is right. I hope your family and your kids end up in jail one day for stealing so maybe they can be taught the difference. Until then, keep being stupid, you’re doing that very well. And please do not download, rent, or pay for my movies, I actually like smart and more important HONEST people to watch my films.

best regards,

Nicolas Chartier
Voltage Pictures, LLC

Kto według was ma rację: filmowiec czy pirat? Czy właściwe jest nazwanie kradzieżą czynności, której dokonanie nie pozbawia drugiej osoby jego własności? [Brian Barrett/giz, Boing Boing]

podobne treści

 • incuz

  Jak dla to jest kradzież, ale też uważam, że, przynajmniej na Polskie warunki wypożyczanie lub kupowanie filmów jest za mało dostępne i za drogie…

 • incuz

  No ale komentarz pana reżysera też był nieodpowiedni….

 • Rafał Tomański

  swoją drogą Hurt Locker jest dość słabym filmem

 • saper

  Incuz: W porównaniu z „darmowym” filmem z sieci pewnie wszystko jest za drogie. Najlepiej niech robią filmy dla nieco starszych ludzi. Oni nie wiedzą i nie mają czasu na ściąganie.

 • Anonim

  Komentarz Chartiera był mocny, to fakt. Potrafię jednak go po części zrozumieć. Nie wiem do końca, jak wyglądają ceny filmów w Stanach, jednak w Polsce zwyczajnie nie opłaca się kupować filmów za 200 zł (Blu-ray) lub 70-100 zł (DVD). Za tą samą cenę można wykupić roczny abonament na Rapidshare i w 15 minut (w zależności od szybkości łącza) ściągnąć dowolny film kilka miesięcy po jego premierze.

  Producent chłamu (widziałem i nie rozumiem jakim cudem HL wygrał z Avatarem) mówi o otwieraniu drzwi swojego domu żeby wpuścić złodzieja. Czy jednak ktoś mu zabrania zamknąć te drzwi? Dopóki ceny płyt z filmami będą takie a nie inne, dopóty ludzie będą je ściągać z sieci.

 • plumbum

  Doszliśmy do takiego etapu, w którym problem przekracza granice moralności, która oparta jest nie tylko na tradycji, ale jest także tworzona na bieżąco w oparciu o zmiany cywilizacyjne.

  Każdy nieco bardziej świadomy od kartofla internauta musi sobie prędzej czy później odpowiedzieć na pytanie: pobierać, czy nie pobierać. Dopóki są możliwości, będą pobierane zarówno filmy czy muzyka, jak i oprogramowanie. Można walczyć tylko ze skalą. Poprzez przebudowanie ekonomii dystrybucji, poprzez dostępność. Jeśli branża nie obudzi się na czas, dostanie czkawki po połknięciu własnego ogona.

 • Anonim

  Witamy w erze internetu, Teraz wprowadzcie mozliwosc „wypozyczania” filmow online za 5 zlociszy platnych zdrapka i skala problemu raptownie spadnie.
  I niech ktos powie TVP ze robi to zle, jeden odcinek Alternatywy4 w kiepskiej jakosci do ogladniecia na stronce za 10 zlotych to lekka przesada.

 • incuz

  Ja tylko próbowałem filmy na iTunes kupować (właściwie to seriale ;P) ale nie wiem gdzie w PL tak można, za 5PLN???
  SAPER: daj spokój… chodzi mi o to, że jeśli za granicą można to zrobić szybko, łatwo i wygodnie płacąc za film 1€ albo abonament 10-15€ bez ograniczeń to mi by to odpowiadało, ale nie mam konta w niemczech… a PL jeszcze nie słyszałem o takich możliwościach (VOD z onetu się nie liczy, i iPlex też nie bo tam ogląda się streem’a)

 • incuz

  i jeszcze trzeba dodać, że jeszcze firmy za późno wypuszczają filmy w EU czy PL, bo często pojawiają się na torrentach miesiące wcześniej…

 • lol

  incuz ma rację ja oglądałem 5 sezonów trawki mam 4 sezony na płytach a ostatni oglądałem na comedy central a teraz już w usa czy gdzieś zaczyna się sezon 6 i co mam czekać pół czy rok może nawet 2 lata na przetłumaczenie i puszczenie filmu do polski a potem na dvd???