biznesnews

Producent chipów dla Apple zatrzymał fabryki przez wirusa

Mogliście nie słyszeć o TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.), ale jest duża szansa na to, że elementy urządzenia, z którego teraz korzystacie, zostały wyprodukowane właśnie w ich zakładach. Jednak największy producent układów scalonych na świecie został zmuszony do przerwania produkcji. Wszystko przez wirusa.

Jak donosi serwis Bloomberg, zakłady TSMC padły w miniony piątek ofiarą wirusa komputerowego, w rezultacie czego w części z nich konieczne było zatrzymanie produkcji. W niektórych zakładach przerwa miała potrwać nawet do niedzieli.

„TSMC było ofiarą wirusów w przeszłości, ale jest to pierwszy przypadek, w którym wirus miał wpływ na nasze linie produkcyjne,” stwierdziła w rozmowie z agencją Bloomberg Lora Ho, CFO firmy.

Przerwa w produkcji odbije się na innych producentach, ponieważ z usług TSMC korzystają takie firmy jak Qualcomm, AMD czy Nvidia. Nowy chip A12 Apple, który ma trafić do najnowszych urządzeń przygotowywanych w Cupertino również produkowany jest w zakładach firmy.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści