smartfony

Producenci podróbek mają już nowego iPhone’a

Apple jeszcze oficjalnie nie pochwaliło się tańszą wersją iPhone’a, ale chińscy producenci podróbek już teraz chwalą się jego kopią. Przy okazji pokazując, jak wyglądać ma nowy smartphone z jabłuszkiem.

Pokazywanie produktu innej firmy nie jest najczęstszym chwytem marketingowym, ale jak widać sprawdza się w przypadku Techdy, chińskiej firmy oferującej smartphone „zainspirowany” designem tańszej wersji iPhone’a. W rezultacie większa część prezentacji urządzenia o nazwie Basic Bear stanowią ujęcia sprzętu Apple.

Czego możemy się z niej dowiedzieć? Przede wszystkim Techdy potwierdza wcześniejsze doniesienia o tym, że obudowa tańszej wersji iPhone’a będzie wykonana z plastyku i będzie nawiązywała swoim kształtem do starszych wersji iPoda. Tak jak iPhone 5, urządzenie będzie także wyposażone w ekran o przekątnej 4 cali. I to właściwie tyle na temat tańszej wersji iPhone’a.

Sam Basic Bear jest urządzeniem opartym na Androidzie 4.2. Jabłuszko na obudowie zastąpiono logiem Techdy. Urządzenie wyposażone zostanie w czterordzeniowy procesor Snapdragon 600 1,7 GHz oraz 16GB pamięci wewnętrznej. Wiadomo też, że Chińczycy już teraz je sprzedają w cenie 199 dolarów, choć dostawy telefonów w kolorach białym, zielonym, żółtym, różowym i niebieskim, mają rozpocząć się w wrześniu, czyli mniej więcej w tym samym czasie, w którym pojawić ma się prawdziwy „tani iPhone”.

Ciekawe czy w porównaniu z podróbką naprawdę będzie tani i czy twierdzenia Chińczyków mają pokrycie w rzeczywistości?

Zdjęcie: Techdy

podobne treści