newssmartfonyWiadomość główna

Premiera iPhone’a 5S już w połowie 2013 roku?

Ha, to ci dopiero „nius”! Według analityka Jefferies, Petera Miseka, już w czerwcu bądź lipcu przyszłego na rynku zadebiutuje odświeżona wersja flagowego smartfona AppleiPhone 5S.

Doniesienia Miseka całkiem zgrabnie zgrywają nam się z informacjami o tym, że Apple zamierza przestawić się na 6-miesięczny cykl wydawniczy. Według analityka Jefferies iPhone 5S trafi na półki sklepowe już w połowie przyszłego roku i z dość dużym prawdopodobieństwem zostanie wyposażony w mocniejszą, lepszą jakościowo kamerę, pojemniejszą baterię, moduł NFC, 128 GB-ów pamięci i nowiutki ekran IGZO. Co więcej, kolejne cacko giganta z Cupertino ma ponoć ukazać się na rynku w 6 bądź nawet 8 wariantach koloru swej błyszczającej obudowy. Zobaczymy. Jeśli informacje Jefferies okażą się prawdziwe – 5S będzie dużo intensywniejszym powiewem świeżości niż krytykowany za brak innowacji iPhone 4S. Jakby nie patrzeć – to całkiem dobra wiadomość.

Dobra i nie ostatnia. Spragniony blasku reflektorów – Misek wypowiedział się także na temat nadchodzącego… iPhone’a 6. Kolejny, flagowy smartfon giganta z Cupertino będzie – jego zdaniem (choć to tylko i wyłącznie jedna z możliwych opcji) – dysponować sporym, 4,8-calowym ekranem Retina+ IGZO, mocnym, czterordzeniowym procesorem A7 i konstrukcją pozbawioną tzw. przycisku domowego. Oznacza to, że przedni panel urządzenia będzie – na razie tylko hipotetycznie – składać się właściwie tylko z wyświetlacza (no i cienkich ramek po obu jego stronach).

Ile w tym wszystkim prawdy? Cóż – wszelkie spekulacje zakrawają w tej chwili o wróżenie z fusów. Biorąc jednak pod uwagę ostatnie doniesienia o zmianie utartego cyklu wydawniczego nowych urządzeń Apple, trudno przejść obojętnie obok tak śmiałych informacji analityków.

Co myślicie – nowy iPhone co kilka miesięcy to dobry pomysł, czy zwyczajna chęć wydojenia z nas tak wielkiej ilości gotówki, jak tylko będzie to możliwe?

[SlashGear]

podobne treści