newssmartfony

Premiera HTC One oficjalnie opóźniona

To już oficjalne. Potwierdziły się pogłoski o możliwym opóźnieniu premiery nowego, flagowego smartfona HTC z coraz bogatszej serii One. Nowe słuchawki tajwańskiej firmy wylądują w sklepach dopiero w przyszłym miesiącu.

HTC obiecuje, że postara się zrealizować wszelkie wczesne zamówienia (czy jak to się teraz mówi – pre-ordery) przed końcem marca, ale i to może okazać się dość trudne do wykonania. Co więcej, i gorzej biorąc pod uwagę fakt, że wielkimi krokami zbliża się premiera nowego flagowca Samsunga – Galaxy S IV, pewne opóźnienie zanotują także tradycyjne, „sklepowe” zamówienia na nowe urządzenie Tajwańczyków.

Z czego wzięły się problemy z terminową realizacją dostaw pierwszych egzemplarzy HTC One? Azjatycki producent nie odmówił udzielenia mediom jakichkolwiek oficjalnych komentarzy na ten temat, ale znany portal CNET sugeruje, że główną przyczyną obsuwy mogą być kłopoty z produkcją metalowej obudowy smartfona. Jak podają Amerykanie – czas potrzebny do wytworzenia jednej sztuki „opakowania” HTC One wynosi aż około 200 minut, czyli znacznie więcej niż w przypadku rozwiązań stosowanych przez część konkurencji (np. Samsunga). Co więcej – nic nie wskazuje na to, by proces miał wkrótce ulec jakiemukolwiek przyspieszeniu. Część komentatorów uważa, że oprócz obudowy – problemów Tajwańczykom nastręcza także proces produkcyjny całkowicie nowego aparatu smartfona z technologią „ultrapixel”.

Opóźnienie z pewnością odbije się na początkowych wynikach sprzedaży nowego cacka HTC. Cacka będącego chyba jedną z ostatnich nadziei firmy na szybkie podreperowanie swej słabnącej reputacji. Nowa, oficjalna data premiery smartfona jest na razie kompletnie nieznana (acz najprawdopodobniej zostanie wyznaczona mniej więcej na połowę kwietnia).

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści