krótka piłkanewssprzęt

Premiera gogli Samsung Gear VR już na początku grudnia

No, więc wiemy już właściwie wszystko. Po kilku miesiącach od pierwszych oficjalnych zapowiedzi, Oculus i Samsung w końcu podzielili się informacjami na temat przybliżonej daty premiery komercyjnej wersji ich smartfonowych gogli VR. Zgodnie ze świeżymi zapewnieniami firm, złożonymi w trakcie Samsung Developer Conference 2014, wyprodukowane przez nie okulary Gear VR Innovator Edition powinny trafić do sprzedaży już w grudniu tego roku.

Według najświeższych deklaracji tandemu, gadżet zawita do sklepów jeszcze przed nadchodzącymi świętami i będzie dostępny do nabycia w dwóch wariantach sprzętowych – bez jakichkolwiek dodatków oraz z dołączonym gamepadem Bluetooth. Za pierwszy z nich trzeba będzie zapłacić równo 199 dolarów, drugi ma być o 50 dolarów droższy. Przy okazji premiery sprzętu, do sieci trafi też zestaw narzędzi dla deweloperów pragnących dołożyć swą cegiełkę do rozwoju ekosystemu Gear. Ten, co jasne, wciąż pozostaje dość ubogi – w bazowym wyposażeniu gogli znajdziemy zaledwie garść podstawowych aplikacji do odtwarzania filmów, oglądania zdjęć czy przeglądania oferty sklepu.

Niestety dla wszystkich zainteresowanych, pierwsza odsłona Gear VR będzie działać wyłącznie we współpracy ze smartfonem Samsung Galaxy Note 4, którego cenę szacuje się w tej chwili na około 3000 złotych. Cały zestaw będzie więc należeć do całkiem drogich. Na razie nie wiadomo czy obie firmy zamierzają kiedykolwiek rozszerzyć pulę urządzeń, które będą obsługiwać gogle. Na dziś wydaje się, że prędko do tego nie dojdzie.

Póki co nie wiadomo kiedy sprzęt ukaże się w sprzedaży na terytorium Europy i Polski. Wydaje się, że na pierwsze informacje w tej sprawie będziemy musieli zaczekać przynajmniej kilka najbliższych tygodni. No, to czekamy.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści