videowtfwynalazki

Premier jako hologram

Premier Turcji miał wygłosić w sobotę przemówienie w mieście Izmir. Ponieważ jednak Recep Erdoğan nie mógł dotrzeć na czas, postanowił wysłać w zastępstwie swój hologram.

Zadziwieni sympatycy rządzącej partii mogli zobaczyć jak pełny hologram Erdoğana pojawia się nagle obok sceny jak postać z serii Star Wars. W swoim krótkim przemówieniu, które w większości zagłuszone zostało przez entuzjastyczne oklaski zwolenników Erdoğana, premier Turcji odniósł się do skandalu korupcyjnego, który sprawił, że wielu wysoko postawionych urzędników jego gabinetu musiało pożegnać się ze stanowiskami w kontekście zbliżających się w tym kraju wyborów samorządowych.

Choć hologramy nie są już czymś całkowicie abstrakcyjnym (dzięki nim nawet martwy raper może koncertować), ale politycy raczej stronili do tej pory od tej technologii. Chyba jedynym wyjątkiem był indyjski polityk Narendra Modi, którego hologramy pojawiły się w 2012 roku na 26 wiecach partyjnych jednocześnie. Teraz tylko czekać aż Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji rozpisze przetarg na dostarczenie technologii holograficznej na potrzeby premiera Tuska.

podobne treści