krótka piłkanewssprzęt

Pre-ordery na czujnik Leap Motion nie zostaną zrealizowane na czas

Wygląda na to, że realizacja pierwszych zamówień na czujnik Leap-Motion jednak nie potoczy się zgodnie z przyjętym harmonogramem. Zgodnie z oświadczeniem opublikowanym wczoraj przez twórców urządzenia, pierwsze dostawy zostaną wykonane dopiero w okolicach 22 lipca tego roku.

Skąd właściwie wzięło się bieżące opóźnienie? Według CEO Leap, Michaela Buckwalda, obsuwa jest skutkiem autonomicznej decyzji kierownictwa firmy, które postanowiło o przeprowadzeniu serii kolejnych, nieco bardziej wyczerpujących testów urządzenia jeszcze przed jego planową premierą. Skutkiem tego postanowienia jest oczywiście fakt, iż pomimo wyprodukowania ponad 600 tysięcy egzemplarzy czujnika – pierwsze zamówienia zostaną zrealizowane dopiero w połowie lub pod koniec lipca tego roku. Same testy mają potrwać aż do końca czerwca.

Przy okazji nasuwa się oczywiście pytanie o losy świeżo nawiązanego partnerstwa z HP, które ma umieścić czujnik w garści najnowszych urządzeń ze swojej stajni. Jak twierdzą przedstawiciele Leap – obsuwa w żaden sposób nie odbije się na współpracy między obydwiema firmami, ponieważ nie wpłynie na zmianę kształtu najważniejszych ustaleń zawartych w omawianej umowie.

A skoro tak – wszystko wskazuje na to, że jak zwykle ucierpią tylko i wyłącznie konsumenci.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści