biznesnews

Prawie każdy internauta w Polsce korzysta z bankowości internetowej

Nie pierwszy raz potwierdza się, że Polacy chętnie korzystają z nowych technologii, pod warunkiem oczywiście, że rzeczywiście ułatwiają one im życie. Jak wynika z najnowszego badania Mastercard, prawie wszyscy internauci w naszym kraju korzystają też z bankowości internetowej.

W maju w jedenastu europejskich krajach TNS Kantar na zlecenie Mastercard przeprowadziło badanie korzystania z usług bankowości cyfrowej. Okazuje się, że jeśli chodzi o ten wskaźnik, Polacy są ścisłej w europejskiej czołówce ponieważ aż 96 procent internautów deklaruje, że z takiej oferty korzysta (88 procent w poprzednim badaniu 2017 r.). Polscy klienci banków wyprzedzają zdecydowanie klientów tzw. Europy Zachodniej. Tylko Rosjanie korzystają chętniej niż Polacy z usług bankowości cyfrowej (bo aż 99 procent z rosyjskich internautów).

Wśród podanych przez ankietowanych Polaków zalet bankowości cyfrowej najczęściej padały szybkość (76 procent), łatwość użycia (71 procent), oraz dostępność w dowolnym miejscu i czasie (30 procent). Podczas podejmowania decyzji o korzystaniu z usług bankowości cyfrowej na pierwsze miejsce wysuwa się jednak bezpieczeństwo, na które wskazuje 73 procent badanych. Dopiero później użytkownicy zwracają uwagę na: wygodę, niskie koszty oraz na przejrzystość i możliwość kontroli wydatków.

Co ciekawe, ponad połowa, bo aż 56 procent, respondentów w Polsce podało, że z serwisu bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej banku korzysta przynajmniej raz w tygodniu. Niewiele mniej (48 procent) zadeklarowało, że chętnie korzystałoby z aplikacji pozwalającej zarządzać rachunkami obsługiwanymi przez różne banki.

Ilustracja: Flickr/Mark Morgan

podobne treści