wynalazkizdrowie

Prawdziwy trening w wirtualnej rzeczywistości

Czy może być coś piękniejszego niż poranny trening w komfortowym zaciszu własnego mieszkania? Niemiecka firma o nazwie Runtastic uważa, że tak. Jest to poranny trening z goglami VR na głowie.

Na co dzień Runtastic zajmuje się tworzeniem aplikacji i gadżetów, które mają wspomagać sportowców. Firma postanowiła jednak pójść o krok dalej i, w ramach swego rodzaju pokazu możliwości istniejącej technologii, stworzyła Runtastic Virtual Reality 7-Minute Workout, czyli środowisko do ćwiczeń fizycznych, w które użytkownicy przenieść się mogą za pomocą gogli Oculus Rift.

Wykreowany w ten sposób wirtualny świat ma nie tylko imitować atrakcyjne otoczenie, ale znajduje się w nim też oczywiście wirtualny trener, który swoją wiedzę o postępach podopiecznego czerpać będzie z zestawu czujników znajdujących się w prawdziwym pomieszczeniu. Obecnie są to kamery wyposażone w czujnik ruchu, które mogą na przykład zliczać przysiady, ale w przyszłości mogą to być także inne urządzenia.

Na razie można podejrzewać, że wykonywanie ćwiczeń z głową oplecioną kablami może nie należeć do najprzyjemniejszych zajęć na świecie, ale w przyszłości zestawy VR na pewno staną się mniejsze i wygodniejsze w użyciu. A wtedy może się okazać, że taka forma poprawiania własnej kondycji nikogo już nie będzie dziwić.

podobne treści