film

Prawdziwa historia Johna du Pont i Marka Schultza. Zwiastun Foxcatcher

Świeżo z Cannes przywędrował zwiastun filmu Foxcatcher, opartego na prawdziwej historii Davida Schultza i jego trenera, cierpiącego na schizofrenię. Zwiastun zapowiadający listopadową premierę do zobaczenia poniżej:

 

Oparty na faktycznych wydarzeniach, Foxcatcher opowiada mroczną, a zarazem fascynującą historię z pozoru niemożliwej i tragicznej w skutkach przyjaźni pomiędzy ekscentrycznym milionerem i dwoma mistrzami zapasów.

Kiedy zdobywca złodego medalu olimpijskiego, zapaśnik Mark Schultz (Channing Tatum) zostaje zaproszony przez bogatego dziedzica, Johna du Pont (Steve Carell), by przyjechał do jego posiadłości i pomógł stworzyć mistrzowską drużynę na olimpiadę w Seoulu, Schultz podejmuje rękawicę i cieszy się na możliwość treningu w najlepszych warunkach, by w końcu wyjść z cienia brata Dave’a (Mark Ruffalo). Napędzany ukrytymi potrzebami du Pont widzi pomoc Schultzowi w zdobyciu złota jako szansę zdobycia respektu kolegów oraz, co jeszcze ważniejsze, szacunek niezadowolonej matki (Vanessa Redgrave).

W filmie obok Channinga Tatuma (21 Jump Street, G.I. Joe: Odwet 3D), Steve’a Carella (serial Biuro, film Kocha, lubi, szanuje), Marka Ruffalo (Avengers, Wyspa tajemnic) i Vanessy Redgrave (Julia, Gdyby ściany mogły mówić 2) grają także Sienna Miller (G.I. Joe: Czas Kobry, Gwiezdny pył), Anthony Michael Hall (Edward Nożycoręki, Mroczny Rycerz) oraz Guy Boyd (Chorągiewki, Zakonnica w przebraniu). Najnowszy dramat Sony Pictures reżyseruje Bennet Miller (The Cruise, Capote, Moneyball), a premiera światowa zapowiedziana jest na 14 listopada tego roku.

podobne treści