grysprzęt

Pracownik Foxconnu ujawnił specyfikację Nintendo Switch?

W ubiegłym miesiącu Nintendo zapowiedziało swoją konsolę o nazwie Switch. Do tej pory jednak nie poznaliśmy szczegółów jej specyfikacji technicznej. I na razie, przynajmniej oficjalnie, ich nie poznamy. Ale jeden z pracowników Foxconnu twierdzi, że już je poznał.

Mało tego, podzielił się nimi na chińskim forum Baidu Tieba, skąd trafiły na Reddita. Według niego Nintendo Switch ma być wyposażone w procesor z rdzeniami A73 taktowany zegarem 1,785 GHz, GPU oparte na architekturze Pascal, 4 GB pamięci RAM, ekran full HD o niezbyt dużej jasności oraz wbudowany na stałe akumulator o pojemności 4310 mAh. W sprzedaży ma pojawić się wersja z łącznością 4G. Całość ma ważyć 300 gramów, a Faxconn ma być w stanie wyprodukować około 20 tysięcy egzemplarzy Nintendo Switch dziennie.

Na razie trudno stwierdzić ile z tego okaże się być prawdą, samo Nintendo nie pochwaliło się jeszcze danymi technicznymi konsoli Switch. Możliwe, że nastąpi to w styczniu, kiedy to planowana jest konferencja, podczas której ma zostać podana cena i data premiery konsoli.

podobne treści