video

Praca amerykańskiego strażaka w obiektywie kamery Contour ROAM

Każdy z nas miał w dzieciństwie różne wyobrażenia na temat tego kim chciałby zostać w przyszłości. Jedną z najpopularniejszych kandydatur wśród małych marzycieli był, jest i zapewne jeszcze długo będzie z czasem tracący na atrakcyjności zawód strażaka. Zobaczcie jak wygląda praca amerykańskiego „firefightera” z jego własnej, rzecz jasna najbardziej realistycznej perspektywy.

Autorem tego ponad 8-minutowego klipu jest niejaki Scott Ziegler, strażak z Michigan, który przez cały poprzedni rok – z drobnymi przerwami na wymianę lub konserwację sprzętu – zabierał na akcje przymocowaną do kasku kamerę utrwalającą na filmie jego pożarowe przygody. Scott postanowił wyselekcjonować garść najciekawszych z nich i zmontował je w zaskakująco dobry jakościowo materiał, ukazujący kulisy prawdziwej, strażackiej roboty. Roboty, o której wielu z nas niegdyś marzyło.

Oto co o swoim dziele opowiada sam jego autor:

Złączyłem w kupę kilka klipów nagranych kamerą przymocowaną do strażackiego kasku. Z jej pomocą uwieczniłem kilka akcji straży pożarnej w parku Highland. W przeciągu całego roku musiałem dokonać kilku wymian obiektywów i mocowań, a więc kamera nie zawsze towarzyszyła mi w pracy. Sprzęt, z którego korzystałem to kamera Contour ROAM. Choć obiektywy wykazały dość sporą podatność na rysy – muszę powiedzieć, że sprawowały się w tych warunkach naprawdę wyśmienicie.

Nie wiem, jak wy, ale ja jestem pod dużym wrażeniem. Zawsze to miło zobaczyć jak zawody „podwyższonego ryzyka” wyglądają z perspektywy kogoś kto ośmielił się je wykonywać (no i zastanawiam się – abstrahując już od samej treści filmu – czy nagrywanie tego typu filmów w ogóle jest dozwolone? Czy w Polsce zakazują ich jakieś regulaminy?)

Jak wrażenia?

podobne treści