news

Pożywienie na wypadek apokalipsy

Amerykańska sieć hurtowni CostCo proponuje zapas żywności na rok za jedyne 800 dolarów. Można w nią zaopatrzyć bunkier i czekać na tsunami, wybuch bomby, pożary, inwazję kosmitów, powrót bolszewików, plagę szarańczy czy cokolwiek, ku czemu skłania osobista paranoja.

W zestawie znajduje się 5011 (!) porcji jedzenia „najwyższej jakości” od dostawcy Shelf Reliance, specjalizującego się w zaopatrywaniu leni i amatorów wszystkiego w proszku. Posiłki „zaplanowano z myślą o różnorodności”. Całe szczęście! Wyobraźcie sobie, że musicie się martwić o przyszłość ludzkości i chronić przed szabrownikami, a do tego na obiad codziennie jest fasolka.

Najciekawsze, że zapas jedzenia wcale nie jest reklamowany jako metoda na przetrwanie. CoctCo chce Amerykanów ustrzec od konieczności składania wizyt w supermarkecie.

CostCo Will Sell You an Apocalyptic Year's Worth of Disgusting Food for 0

W zestawie znajdziemy między innymi ryż, mąkę, mieszankę na naleśniki, suszone cebule, brokuły, grzyby, ziemniaki, jabłka, truskawki, maliny, mleko i czekoladę w proszku. Najgorsze są produkty opatrzone opisem: „białko warzywne stanowiące odpowiednik mięsnego”. W tej kategorii znajdziemy boczek, drób, wołowinę, jajka i fasolkę.

Dziękuję, swój bunkier wolę zaopatrzyć po swojemu. [Sam Biddle/giz, CostCo, Boing Boing]

podobne treści

  • marekjs1973

    10/10

  • dfgsedgse

    żarcie na rok za 2400 zł?! Niezłe! Ja wydaję tyle za 4 mieś.

  • readrick

    a dają gwarancję, że po roku takiego żarcia człek się nie przekręci?