newstablety

Poznaliśmy specyfikację tabletu Wikipad

Dodatkowa, dokowana klawiatura to dziś za mało by zachwycić świat. Do podobnego wniosku doszli jakiś czas temu twórcy 10-calowego, dedykowanego graczom tabletu Wikipad, którzy postanowili wyposażyć go w specjalny, wyjmowalny gamepad. Właśnie poznaliśmy kompletną specyfikację tego nietypowego urządzenia.

No, dobra, do rzeczy – jak w wywiadzie dla serwisu Venturebeat oznajmili twórcy Wikipadatablet będzie dysponować 10,1-calowym, panoramicznym ekranem IPS o rozdzielczości 1280×800 pikseli (16:10), czterordzeniowyem procesorem Nvidia Tegra 3 T30 o częstotliwości taktowania 1,4GHz, 1GB-em pamięci operacyjnej RAM (DDR2), 16GB-ami wbudowanej pamięci wewnętrznej, dwoma – 8mpix i 2mpix – kamerami oraz podtrzymującą całość, pozwalającą na około 6 godzin (max 8) zabawy z urządzeniem, 23,46Wh baterią. Całość waży około 560 gram (8,6mm grubości) i pracuje pod kontrolą najnowszego Androida 4.1 Jelly Bean (miło, niektórzy producenci ciągle mają problemy z update’ami do ICS).

Jednym z największych atutów tabletu ma być jego specyficzny gamepad. Jak to działa? Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, specjalna nakładka uzupełnia Wikipad o znane z konsolowych padów, przydatne akcesoria  – dwie gałki analogowe, cztery przyciski, krzyżak, garść wodotrysków i popularne klawisze Start i Select. Nie jest żadną tajemnicą, że gra na ekranie dotykowym bywa często strasznie upierdliwa, a co za tym idzie – po prostu niefajna. Twórcy tabletu liczą, że wszyscy zatwardziali fani tego rodzaju rozrywek właśnie dlatego zdecydują się na zakup ich nietypowego dzieła (po odjęciu gamepada to w sumie zwyczajny, zupełnie przyzwoity tablet). Zobaczymy (osobiście uważam, że nakładka to bardzo dobry pomysł).

Producenci urządzenia obiecują, że pojawi się ono na półkach jeszcze w tym roku.

[androidcentral]

podobne treści