krótka piłkanewssmartfony

Poznaliśmy datę prezentacji pierwszych smartfonów z systemem Tizen

 Pora na krótkie doniesienia ze smartfonowego frontu. Wygląda na to, że poznaliśmy datę premiery pierwszych urządzeń działających pod kontrolą nowego, open-source’owego systemu Tizen.

Choć ostatnio było o nim raczej cicho, wkrótce powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej na temat jego długo wyczekiwanego, komercyjnego debiutu. Jak poinformowali dziś sami twórcy OS-u – jego oficjalna prezentacja odbędzie się już 23 lutego nadchodzącego roku w trakcie słynnych targów Mobile World Congress w Barcelonie. Zgodnie z treścią zaproszeń rozesłanych do przedstawicieli mediów, premiera systemu zbiegnie się z krótkim pokazem pierwszych urządzeń (zapewne smartfonów), które będą działać w oparciu o system Tizen. Niestety, póki co nie znamy nazw producentów żadnego z ewentualnych modeli. Z niecierpliwością czekamy więc na ich ujawnienie.

Gwoli przypomnienia – Tizen to bazujący na Linuksie, wspierany m.in. przez Intel, Samsung, DoComo i Vodafone, open-source’owy system operacyjny, który ma trafić na rynek jako pierwsza realna alternatywa dla Androida Google. Wkrótce przekonamy się z jakim skutkiem.
Źródło: Engadget.com

podobne treści