news

Poznalibyście, że na tym bankomacie złodzieje przykleili czytnik?

Jak ostrzega Krebs on Security, specjaliści od przechwytywania danych z kart płatniczych dysponują nowym modelem urządzenia. Wystarczy spojrzeć na widoczne powyżej zdjęcie bankomatu wykonane w Los Angeles. Wcale nie wygląda podejrzanie, tymczasem doczepiona przez przestępców nakładka służyła tu do sczytywania danych umożliwiających dostęp do konta.

Aby się zorientować, trzeba spojrzeć z boku i dostrzec mały otwór, w którym mieści się kamerka:
Urządzenie było zasilane akumulatorem z telefonu komórkowego. Nakładka czytała dane z pasków magnetycznych i nagrywała wpisywanie PIN-ów przez klientów banku.

Dodatek do bankomatu zauważył jeden z użytkowników i wezwał policję. Funkcjonariusze z San Fernando Valley nadal nie odnaleźli osób, które umieściły czytnik na urządzeniu. Znaleźli za to na urządzeniu cyfrę pięć, która – w najgorszym wypadku – jest numerem seryjnym.

Krebs przypomina podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z bankomatów: upewnienie się, że nikt nie stoi nam za plecami, gdy wpisujemy PIN, zakrywanie klawiatury dłonią, korzystanie z bankomatów tylko w dobrze oświetlonych miejscach widocznych dla wielu przechodniów. [Krebs on Security]

podobne treści