newstablety

Poznaj nową rodzinę tabletów firmy Asus

Czy każdy tablet musi wyglądać i działać jak iPad? Trzy nowe gadżety Asusa, na czele z wyposażonym w wysuwaną klawiaturę QWERTY, platformę Tegra 2 oraz Androida 3.0 Eee Pad Sliderem udowadniają, że nie. Znamy też ich ceny.

Targi CES będą ociekać nowymi tabletami najróżniejszych producentów, również trzema od Asusa, które załoga amerykańskiego Gizmodo dorwała w swoje ręce. Oto pierwszy z nich:

Eee Pad Slider

Najciekawsze jest to, że podobny do Inspiron Duo Della (pod względem ukrywania klawiatury QWERTY) Eee Pad Slider ze swoim 10 calowym ekranem i procesorem Tegra 2 NVIDII nie jest duży. Jest tak samo gruby jak iPad i waży niewiele więcej od niego. Jakby tego było mało, to został wyposażony w dwie kamerki (1,2MPx i 5MPx z autofokusem), porty HDMI i USB oraz czytnik kart microSD. Jak się chce to można, prawda Apple?

#!#photo2#!#

Wysuwająca się spod tabletu klawiatura robi wrażenie:

#!#photo3#!#

A oto, jak wygląda przerobiony interfejs Androida. Nazywa się My Wave:

Eee Pad Transformer
#!#photo4#!#
Transformers również posiada klawiaturę, ta jednak jest doczepiana. Do wnętrzności znanych ze Slidera trzeba dorzucić 32GB dysk SSD i możliwość pracowania przez 8 godzin bez konieczności ładowania akumulatora – doczepienie klawiatury wydłuża ten czas dwukrotnie.

#!#photo5#!#

Oto sam moment transformacji:
#!#photo6#!#Eee Pad Memo
#!#photo7#!#

Eee Pad Memo jest czymś pomiędzy dużym smartfonem a małym tabletem. Został wyposażony w 7-calowy wyświetlacz, procesor Snapdragon (dla odmiany), te same kamerki, co w Sliderze i Transformersie i możliwość dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych dzięki przystawce Bluetooth MeMic. Tablet Memo został zoptymalizowany do obsługiwania rysika:
#!#photo8#!#
A oto sugerowane ceny tych trzech urządzeń:
#!#photo9#!#
#!#ankieta#!#

podobne treści

 • im

  klawiatura transformersa to chyba oddzielny komputer?? z tego co kojarzę

 • nabster18

  nie odzielny komputer tylko dołączana klawiatura

 • sfdsfsdf

  Ile slider trzyma na baterii?

 • dawid.dubanosow

  o fuj! czy oni nie maja projektantów? o ble zaraz zwrócę kolacje! jeszcze nie widziałem tak ohydnych urządzeń :O

 • szamanus

  Jak dla mnie najciekawiej prezentuje się Slider, aczkolwiek cena przedstawiona na zdjęciu + polskie myto = dość wysoka cena u sprzedawców…