newstablety

Pozew Hasbro nie wstrzyma sprzedaży Transformera

Tydzień temu poinformowaliśmy o pozwie Hasbro przeciwko Asusowi. Teraz rzecznik Asusa, Chang Wei-ming, zapewnia, że pozew nie wstrzyma sprzedaży Transformera, a według wstępnej analizy prawników Asusa nie doszło do naruszenia zastrzeżonego znaku handlowego.

Transformer Prime ze swoją nazwą od razu powoduje skojarzenia ze znaną marką robotów, która doczekała się trzech filmów. Według prawników Asusa są jednak małe szanse na wygranie procesu przez Hasbro, a pozew nie powinien wstrzymać produkcji i kolejnych dostaw. Najważniejsza informacja dla nas – pozew nie opóźnił daty premiery w Polsce. Wczoraj pojawiły się pierwsze sztuki w jednym z polskich sklepów, są jednak już wykupione.

Na przyszłość radzę producentom tabletów, aby nie tworzyli urządzeń zbyt podobnych do iPada (Samsung) lub używali nazw, które jednoznacznie kojarzą się z innym przedmiotem. Czy to takie trudne? [Netbook News, Tabletowo]

podobne treści

  • asd

    a za 10 lat też napiszesz, żeby nie tworzyć czegoś tam podobnego do czegoś, lub o podobnej nazwie do czegoś innego?
    nie da się bez końca wymyślać czegoś w 100% innowacyjnego, tak jak nie da się wymyślić 2 raz prostokąta (czego oczekuje Apple ze swoimi idiotycznymi pretensjami)
    pad Asusa nie nawiązuje stylistyką czy wyglądem do zabawek robotów wiec pretensje są tak samo wydumane jak te ogryzkowe

  • teeeeen

    Ja się dziwie że Apple nie pozwało również Asusa. Też jest prostokątny i z czarną ramką. Swoją drogą gratuluje Asusowi genialnego rozwiązania. Tylko czekać aż wypuszczą go z Win8.