news

Pozew Apple przeciw HTC zostanie rozpatrzony

Amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego zgodziła się na rozpatrzenie pozwu Apple przeciwko HTC. Komisja uznała, że pozew ma pewne podstawy. To dopiero początek długiej drogi, a zwycięstwo Apple może oznaczać całkowity zakaz sprzedaży telefonów HTC na terenie USA.

Apple oskarżył HTC o pogwałcenie szeregu patentów. Proces przeciwko tajwańskiemu producentowi komórek może wywrócić do góry nogami cały rynek telefonii komórkowej, a to dlatego, że efekty wygranego procesu mogą dotknąć wszystkich producentów telefonów z systemem Android.

Jak długo potrwa śledztwo? Tego dowiemy się dopiero za 45 dni. Biorąc pod uwagę duży kaliber pozwu, może ono potrwać wiele miesięcy. [ITC, Electronista]

podobne treści

  • groovemanager

    Szefostwo dostało na łeb! Co jak co, ale dali by sobie spokój z HTC. Robią pewne rzeczy lepiej od innych, a Apple, firma którą sobie ceniłem a teraz takimi podejściem i głupotą wokół iP oraz AppStore zaczyna mnie coraz bardziej wkurzać.

  • dsddfs

    Apple czuje że dostaje zadyszki w wyścigu z Androidem który w połączeniu z HTC bije na głowę iPhona. Problemów z którymi Apple nie może sobie poradzić technologicznie, che się pozbyć za pomocą prawa…