news

Powstawanie 21 słynnych amerykańskich budowli

Jak prezentowała się Statua Wolności albo Golden Gate Bridge w czasie budowy? Zobaczcie na tych historycznych zdjęciach.

Na zdjęciach nowojorskie atrakcje: Statua Wolności (1) budowana we Francji, Manhattan Bridge (3), Bliźniacze Wieże (6), Chrysler Building (7), stacja Grand Central w pierwotnej wersji (14), Empire State Building (19) i słynne „Żelazko” (20).

Nieźle reprezentowany jest także Waszyngton z budynkiem Kapitolu (5), Washington Monument (15) i  Lincoln Memorial (16).

W Kalifornii wykonano dwa zdjęcia: znaku „Hollywoodland” przed zdjęciem cząstki „-land” (2) i budowy Golden Gate Bridge w San Francisco (4).

Pozostałe zdjęcia to rodzynki – na głównym widać głowy prezydentów wykute w Mount Rushmore. Możemy też zobaczyć łuk Gateway w St Louis (8), Hotel Flamingo w Las Vegas, (9), część Zapory Hoovera, która teraz znajduje się pod wodą (10), zamek w Disneylandzie (11), Centrum składania promów kosmicznych NASA (12), Space Needle w Seattle (13), Hancock Center w Chicago (17) i Louisiana Superdome (18) w Nowym Orleanie.

Jeśli pasjonuje was urbanistyka, warto obejrzeć też ewolucję krajobrazu Nowego Jorku oraz 12 niesamowitych porównań „przed i po” dotyczących miast. [Oobject]

podobne treści

 • trasnik

  Chociaż krótkie opisy by się przydały, nie mówiąc już o porównaniu ze stanem obecnym. Dobry temat.. szkoda że zmarnowany.

 • a

  nie wspominam o fotkach wielkosci avatara na forum

 • loskamillos

  Fajny temat. Szkoda, że autor tak dał siana.
  Zdjęcia o małej rozdzielczości, zero jakichkolwiek podpisów.

  Słabizna

 • Tomasz Maciejewski

  „Chociaż krótkie opisy by się przydały, nie mówiąc już o porównaniu ze stanem obecnym. Dobry temat.. szkoda że zmarnowany. ”

  niestety się zgadzam… liczyłem na coś więcej otwierając nową kartę..