film

Powstanie serial o Gotham City

Studio Fox, odpowiedzialne za 24 Godziny, Kości, czy nową produkcję Sleepy Hollow, wygrało przetarg na Gotham. Seria będzie podążała śladami młodego Jamesa Gordona, członka Departamentu Policji Gotham City i złoczyńców, którzy to miasto rozsławili. Opowiadać będzie o początkach młodego policjanta w jednym z najmroczniejszych miast świata. W serialu Gordon jeszcze nie spotkał Batmana i nie będzie on częścią tej produkcji.

Postać komisarza pojawiła się już w pierwszym komiksie Billa Fingera i Boba Kane’a, w 1939 roku. Gordon miał swój udział w sporej części komiksów i filmów, jak chociażby w Mrocznym Rycerzu, gdzie został sportretowany przez Gary’ego Oldmana. Batman oraz Superman to dwie najcenniejsze postacie w świecie DC.

Jest to pierwszy od bardzo długiego czasu serial powstający na podstawie postaci ze świata zamaskowanego mściciela. Całością serii będzie opiekował się Bruno Heller, scenarzysta i producent Mentalisty. Obok Gotham, na przyszły sezon zaplanowana jest również premiera Flash, którą tworzyć będą dla CW Greg BerlantiAndrew Kreisberg, odpowiedzialni za Arrow.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści