gry

Powstanie profesjonalna liga Farming Simulator

Kiedy myślimy o e-sporcie, na myśl przychodzą takie tytuły jak Counter-Strike czy Starcraft. Ale okazuje się, że rywalizować można we wszystkim. A przynajmniej taką nadzieję ma Giants Software, producent Farming Simulator.

Ja poinformowała w tym tygodniu firma, niebawem ruszy pierwsza profesjonalna liga Farming Simulatora. Na zawodników będzie czekała całkiem poważna pula nagród, ponieważ rywalizacja w tym raczej rekreacyjnym tytule okraszona będzie pulą nagród w wysokości 250 tysięcy euro. Na ligowe rozgrywki składać się będzie dziesięć turniejów, rozgrywanych w trakcie czołowych europejskich imprez dla graczy, między innymi na Gamescom czy Paris Game Week. Całość zakończyć ma wielki finał, zaplanowany na specjalną konferencję FarmCon 2020.

Jak tłumaczy Christian Ammann, CEO Giants Software, za pomysłem powołania profesjonalnej ligi Farming Simulator stała obserwacja, że ludzie od kilku lat już grają w ich tytuł przed widzami, szczególnie na imprezach związanych z rolnictwem.

„Pojawiła się przed nami wyjątkowa okazja,” wyjaśnia Ammann. „(…) w naszej firmie pracuje wielu entuzjastów eSportu, którzy nie mogą się doczekać, by pokazać, że prowadzenie farmy może być świetną zabawą i jednocześnie eSportem. Wierzymy, że udało nam się znaleźć odpowiedni balans pomiędzy realnymi elementami a zabawą, co sprawi, że wiele osób uzna to za rozrywkę.”

Czy profesjonalna liga Farming Simulator spotka się z zainteresowaniem profesjonalnych graczy? Na razie oczywiście trudno wyrokować, ale po wydane pod koniec listopada ubiegłego roku Farming Simulator 19, sięgnęło ponad milion osób w ciągu 10 dni od premiery, więc potencjał jak najbardziej istnieje.

Ilustracja: materiały prasowe

podobne treści