filmnews

Powstanie nowy film o Power Rangers

Nie tak dawno postanowiono, że dobrym materiałem na film są Wojownicze żółwie ninja, a teraz przyszedł czas na kolejną serię. Lionsgate połączy siły z Saban Brands, firmą, która zajmuje się rozwojem marek po to, by stworzyć filmową adaptację serialu, który zadebiutował ponad 20 lat temu. O takim projekcie poinformowali twórcy Power Rangers, Haim Saban oraz przedstawiciel Lionsgate, Jon Feltheimer. Tym samym wojownicy w kolorowych strojach dołączają do pokaźnej grupy marek, którymi dysponuje studio.

Saban stworzył Mighty Morphin’ Power Rangers w 1993 roku i od tego momentu serial wciąż jest produkowany. W czasie uniwersum to rozrosło się do rozmiarów jednej z największych i najbardziej popularnych serii w historii, a w produkcji nadal są zabawki, stroje, gry, DVD, komiksy i inne produkty sygnowane logiem Power Rangers.

Sagan Brands, które w 2010 odkupiło od Walta Disney’a prawa do Power Rangers wspólnie z Lionsgate uznało, że z ogromną rzeszą fanów i dokładną mitologią, ta opowieść jest skazana na kinowy sukces. Nowa seria filmów (tak, seria) będzie poniekąd rebootem oryginalnego serialu. Mighty Morphin’ Power Rangers opowiadai o grupie uczniów szkoły średniej, którzy są posiadaczami niezwykłych mocy, które muszą wykorzystać do obrony i ratowania świata przed zagładą.

Co na temat współpracy między firmami i o filmie mają do powiedzenia przedstawiciele obu stron? Haim Saban, właściciel praw do marki oraz jeden z najbogatszych mieszkańców Stanów Zjednoczonych tak się wypowiadał:

Lionsgate to idealne miejsce do rozwoju marki Power Rangers. Mają wizję, marketingową waleczność i niesamowitą historię sukcesu przy wypuszczaniu na rynek serie Igrzysk śmierci, Zmierzchu czy Niezgodnej. We współpracy z Lionsgate jesteśmy pewni, że uda nam się ująć świat Power Rangers w najlepszy możliwy sposób i przenieść go na nową, filmową płaszczyznę.

Wtórował mu Jon Feltheimer, przedstawiciel Lionsgate:

Jesteśmy podekscytowanie możliwością współpracy z Haimem Sabanem i jego ekipą, by zmaksymalizować potencjał tej niezwykle fortunnej i rozpoznawalnej na całym świecie serii. Historie i postacie zawarte w Power Rangers docierały do różnych generacji przez ponad 20 lat i dzisiaj są potężniejsze niż kiedykolwiek. Mamy idealnego partnera i perfekcyjną markę do stworzenia filmu akcji, który wstrząśnie widownią na całym świecie w nadchodzących latach.

Na przestrzeni lat, a właściwie w ciągu dwóch lat, w roku 1995 oraz 1997, zostały stworzone filmy na tej podstawie. Oba stworzyło 20th Century Fox. Pierwszy z nich, Mighty Morphin Power Rangers: The Movie (w Polsce dystrybuowany po prostu jako Power Rangers) nie spotkał się z wybitnie dobrym odbiorem przez widownie na całym świecie, podobnie jak jego kontynuacja –  Power Rangers Turbo. Dla przypomnienia zwiastun oryginalnego filmu:

Reboot Power Rangers ma pojawić się w kinach w 2016 roku. Jedyne pytanie, jakie się pojawia to to, czy faktycznie jest potrzebny?

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści