news

Powstanie nieoficjalny Android Market ze zbanowanymi przez Google aplikacjami

Właściciele urządzeń z Androidem, w przeciwieństwie do kolegów z iOS na pokładzie, nigdy nie mieli dużych kłopotów ze znalezieniem aplikacji w Sieci. Niebawem będzie to jeszcze prostsze, ponieważ pojawi się w Sieci sklep z aplikacjami, których Google nie wpuściło do Android Marketu.

Koushik Dutta, autor ClockworkMod i współtwórca CyanogenMod, ogłosił właśnie, że pracuje nad sklepem z aplikacjami na Androida, dla których to aplikacji Google nie znalazł miejsca na półkach swojego Marketu – nie chodzi jednak o bezużyteczny chłam, a raczej kontrowersyjne gry i aplikacje. Zapowiada się bardzo ciekawie.

W ofercie sklepu znajdą się miedzy innymi ROM-y, emulatory gier-klasyków, aplikacje oferujące zrootowanie telefonu od ręki czy też tethering firm trzecich. Jednym słowem wszystko, czego istnienie narusza prawo obowiązujące w Android Markecie.

Mogący pochwalić się milionem użytkowników CyanogenMod z pewnością zyska na popularność wśród nieświadomych jego istnienia posiadaczach smartfonów, a ci, którzy posiadają się zrootowaną słuchawkę, z pewnością ucieszą się z posiadania dostępu do magazynu do tej pory rozsianych po Sieci aplikacji i innych dodatków.

Jak myślicie, ile czasu minie, zanim owy sklep zostanie zamknięty za naruszanie prawa? [Koushik Dutta, TechCrunch]

podobne treści

 • user

  Istnieje szansa ,że przy obecnych trendach, zamkną autorów zanim powstanie sklep :(

 • lolek

  Jasne, a czy będzie ktoś weryfikował czy aplikacje te są bezpieczne? nie zaczną wysyłać smsów na numery 7xx i inne płatne usługi.. alby czy po skopiowaniu ks adresowej użytkownicy nie zostaną potem nękani reklamami i innymi ofertami? cyjanogenmodowi ufam, ale aplikacjom na komórki już nie bardzo :/ szczególnie takim „bez nadzoru”

 • lucas.wos

  ;] no proszę was… już dawno jest … i aplikacje płatne są tam za free ;] Blackmart Alpha ;]

 • katzi

  google ma interes w takim markecie (i w cyanogen) moe im pomaga (pomazyc warto)

 • tymu6

  @lucas.wos – ale w tym Blackmart Alpha są aplikacje które naruszają prawa autorskie

 • cyberangel1975

  „Właściciele urządzeń z Androidem, w przeciwieństwie do kolegów z iOS na pokładzie, nigdy nie mieli dużych kłopotów ze znalezieniem aplikacji w Sieci.”
  A po co mieli ich szukać w sieci skoro jest od tego sklep?
  Chyba, że autor popiera piractwo…