film

Powstanie film Deadpool. 20th Century Fox podaje datę premiery

Jakiś czas temu w internecie zawrzało po tym, jak doszło do wycieku testowej animacji (którą można zobaczyć poniżej). Wygląda na to, że pozytywna reakcja fanów na klip spowodowała, że pomysł na film z udziałem jednej z najciekawszych postaci w świecie komiksów powrócił do życia. 20th Century Fox, studio odpowiedzialne za serie X-Men Fantastyczna Czwórka poinformowało, że film Deadpool faktycznie powstanie. Czy będzie wyglądał podobnie do tego, co można zobaczyć w wyrenderowanym wideo?

 

Na potwierdzenie swoich słów studio podało datę premiery. Światowa premiera Deadpool zaplanowana została na 12 lutego 2016 roku, co pozostawia twórcom około 16 miesięcy na produkcję. Wiadomo, że reżyserem będzie Tim Miller, do tej pory współpracujący z wieloma ekipami filmowymi i trudniący się filmami krótkometrażowymi. Na liście produkcji, nad którymi pracował znaleźć można między innymi Dziewczynę z tatuażemScotta Pilgrima kontra świat, czy Kryjówkę diabła. Nad Deadpool pracował będzie także Rhett Reese, który podejmie się roli scenarzysty. Potwory i spółkaZombieland czy G.I. Joe: Odwet to tylko kilka z pozycji, które można w jego filmografii znaleźć.

Nadal nie wiadomo jednak, czy w produkcji weźmie udział Ryan Reynolds, który zagrał już tą postać przy okazji swojej pracy nad X-Men Geneza: WolverineZdecydowana większość fanów tego właśnie by sobie życzyła, a sam aktor wielokrotnie potwierdzał, że uwielbia tego komiksowego świra – można więc z bezpieczną pewnością powiedzieć, że to właśnie jemu rola przypadnie.

Deadpool, znany także jako Wade Winston Willson, to najemnik, który wręcz kocha denerwować i zagadywać swoich przeciwników. Stworzony przez Roba Liefielda Fabiana Niciezę wojownik pierwszy raz pojawił się w komiksie Marvela w 1991 roku. Psychicznie niestabilna postać posiada wiele umiejętności, które pozyskała przy pomocy programu Weapon X. Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu, Deadpool potrafi niezwykle szybko regenerować zniszczoną tkankę, jednak jest to tylko wierzchołek góry lodowej niezwykłości tej postaci.

 

podobne treści