filmnews

Powstanie czwarta część Matrixa

Po szesnastu latach od premiery filmu Matrix: Revolutions studio Warner Bros. ogłosiło, że w przyszłym roku rozpoczną się prace nad kolejną odsłoną serii science-fiction.

Lana Wachowski, która wraz z Aleksandarem Hemonem and Davidem Mitchellem ma stworzyć scenariusz czwartej odsłony Matrixa, argumentuje, że kolejna część powstaje dlatego, że w ciągu dwóch dekad od pojawienia się pierwszego filmu z serii, tematy w niej poruszane stały się jeszcze bardziej aktualne.

Wraz z zapowiedzią ujawniono, że w rolach głównych ponownie zobaczymy Keanu Reeves’a jako Neo oraz Carrie-Anne Moss jako Trinity. Na razie nie wiadomo, czy pojawi się też postać Morfeusza, a Variety sugeruje nawet, że Laurence Fishburne mógłby zostać zastąpiony przez młodszego aktora. Oczywiście na tym etapie nie można powiedzieć nic na temat potencjalnej fabuły filmu.

Wiadomo jednak na pewno, że trzy poprzednie filmy – Matrix, Matrix: Reaktywacja i Matrix: Rewolucje zarobiły łącznie ponad 1,6 miliarda dolarów, więc Lana Wachowski, która ma reżyserować czwartą część, dostanie od studia, które liczy na powtórzenie sukcesu wcześniejszych części, olbrzymi budżet i wszelkie dostępne wsparcie.

Ilustracja: Flickr/psd

podobne treści