bizneswtf

Poważne kłopoty producenta luksusowych smartphone’ów

Jeżeli macie ochotę wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych na smartphone, Vertu to propozycja właśnie dla was. Problem w tym, że musicie decydować się szybko, ponieważ firma ma spore problemy.

Czyżby ekskluzywne smartphone’y wykonywane z najdroższych materiałów miały niebawem przejść do historii? Nie jest to wykluczone. Jak donosi The Telegraph, produkcja w nietypowej firmie technologicznej, jaką z pewnością jest Vertu Corporation Ltd. (VCL), ma się niezbyt dobrze. Pracownicy nie otrzymali zapłaty, na podobne problemy skarżą się podwykonawcy.

Według źródeł serwisu, obecny właściciel VCL, Murat Hakan Uzan, nie jest w stanie na bieżąco spłacać zobowiązań. Sytuacja jest dość skomplikowana. Murat Uzan, turecki milioner, twierdził jeszcze trzy miesiące temu, że zapłacił za firmę funduszowi hedgingowemu z Hong Kongu kwotę 50 milionów funtów i zamierza jeszcze sporo w nią zainwestować. Jego prawnicy twierdzą jednak, że nowy właściciel nie wiedział o długach firmy, zaciągniętych przez poprzedniego właściciela, które mają opiewać na ponad 27 milionów funtów.

Tymczasem przedstawiciel funduszu twierdzi, że zarejestrowana na Cyprze spółka Murata Uzana nigdy nie zapłaciła za udziały. Zamiast tego wysłała do Hong Kongu jedynie screenshot z płatności, a pieniądze do tej pory nie dotarły na umówiony rachunek.

Obie strony zapowiadają złożenie spraw w odpowiednich sądach. Niestety, w całym tym zamieszaniu, los Vertu wisi na włosku.

Zdjęcie: Flickr/Janitors

 

podobne treści