news

„Powariowaliście?” – pyta nas Steve Jobs

Pewien Szwajcar nie mógł doczekać się europejskiej premiery iPada i napisał do Steve’a Jobsa natchnionego maila. Odniósł się w nim do wiadomości o przesunięciu premiery tabletu o miesiąc i otrzymał odpowiedź, jakiej się zapewne nie spodziewał.

Paul Shadwell skierował do Jobsa te oto słowa: „Drogi Panie Jobs. Piszę w imieniu międzynarodowej społeczności użytkowników sprzętu firmy Apple. Pragnę zaprotestować przeciwko zachowaniu Apple, ponieważ mamy dość czekania na premierę iPada. (…) Zgodnie z moją wiedzą, już dwa razy rozminął się pan z prawdą, podając datę rozpoczęcia sprzedaży iPada poza USA. Nie twierdzę, że dzieje się to z pańskiej winy, ale chyba nie czuje się pan dobrze z tym, że wciska nam wszystkim kit?”

Jobs najwidoczniej się zdenerwował, ponieważ odpowiedział mu: ‚Wciskam kit? Powariowaliście? Robimy wszystko, co jest w naszej mocy. Aby ogłosić premierę, musimy przygotować do sprzedaży wystarczająco wiele egzemplarzy.”

Ot, realista.

Europejczycy, którzy oczekują na iPady, mają zrozumiałe powody do zdenerwowania, ale Apple tłumaczy, że nie spodziewał się tak wielkiego popytu w USA, gdzie sprzedano już podobno pół miliona egzemplarzy tabletu. Problem w tym, że w czerwcu spodziewamy się premiery nowego modelu iPhone’a, zaś im bliżej siebie będą daty obu premier, tym bardziej może się to negatywnie odbić na wynikach sprzedaży obydwu urządzeń.

Tak czy inaczej, komuś puściły nerwy. [Kat Hannaford/giz, Shadwell, 9to5Mac, zdjęcie: Acaben]

 

podobne treści

 • bach2k

  a skad europejskie komuchy na zasilkach maja wiedziec, ze cos trzeba wyprodukowac zeby mozna bylo to sprzedawac

 • Anonim

  @bach2k trafniej tego chyba nie można ująć. Brawo.

 • Anonim

  @bach2k trafniej tego chyba nie można ująć. Brawo.

 • blabla

  proszę nie publikujcie już nic o iPadach, iPhonach i reszcie tego iGówna, dość dość dość.

 • andy

  Czemu to Szwajcar powołuje się i wypowiada w imieniu międzynarodowej społeczności ? Czy ma na to upoważnienie frustrat jeden ?