designnewssztuka

Potwór walczący z hitlerowcami w „Panzer 88”

Znany jako twórca „Hellboya” Peter Briggs kręci film, w którym zobaczymy prawdziwe pomieszanie gatunków. Nie zabraknie w nim mechanicznych zabójców znanych z filmów science fiction, ale czarnymi charakterami w filmie będą hitlerowscy żołnierze.

Astonishing new concept art of Panzer 88's Nazi-fighting monster

W „Panzer 88”, który pojawi się na ekranach kin w przyszłym roku, zobaczymy historię pięciu Niemców znajdujących się w czołgu, który w październiku 1944 roku wycofuje się z Rosji. Na swojej drodze napotykają potwora, o którym nie czytaliśmy w podręcznikach historii. Reżyser obiecuje gratkę dla miłośników militariów – niezwykle precyzyjnie odtworzone elementy uzbrojenia hitlerowskiej armii. Spodziewa się też, że największą atrakcją będą sceny walki i podpowiada, że w filmie pojawią się elementy horroru.

Astonishing new concept art of Panzer 88's Nazi-fighting monster
Za efekty specjalne w „Panzer 88” odpowiada nowozelandzkie studio Weta Workshop, znane m.in. z pracy nad „Władcą pierścieni”, „Dystryktem 9” i „Avatarem”. Na razie możemy podziwiać jedynie rysunki koncepcyjne, które powstały na potrzeby filmu. [io9]

podobne treści

  • brak

    Weta nie robiła fx’ów do „Dystrykt 9” a małe kanadyjskie studio Image Engine.