film

Potrzebuję twojej pomocy. Zwiastun Concussion

Oparty na faktach dramat sportowy trafi do amerykańskich kin już w przyszłym miesiącu. Zbliżająca się premiera opowieści o Bennetcie Omalu zaowocowała nową zapowiedzią produkcji, w której wystąpią, między innymi, Will Smith, Alec BaldwinAdewale Akinnuoye-Agbaje. Zwiastun filmu, który do Polski trafi w lutym zobaczyć można poniżej:

 

Concussion opowiada o Bennetcie Omalu, patologu z Pittsburga, który jako pierwszy odkrył chorobę neurodegeneracyjną nazywaną Przewlekłą Traumatyczną Encefalopatią (CTE) w mózgach zawodowych graczy amerykańskiej ligi futbolu (NFL). CTE to rezultat wielu zderzeń, które w miarę upływu czasu mogą powodować depresję, demencję i inne zmiany zachowań. Odkrycie Omalu z 2002 roku zmieniło świat futbolu amerykańskiego i wielu zaczęło zastanawiać się, czy ten sport może w ogóle być uznawany za bezpieczny.

Obok Willa Smitha (Faceci w czerniJestem legendą), Adewale Akinnuoye-Agbaje (Thor: Mroczny świat, serial Lost – zagubieni) i Aleca Baldwina (InfiltracjaPolowanie na Czerwony Październik), w reżyserowanej przez Petera Landesmana (Kill the MessengerHandel) produkcji wystąpią także Eddie Marsan (Sherlock HolmesV jak Vendetta), Stephen Moyer (Ksiądz, serial Czysta krew), Luke Wilson (IdiokrajcaLegalna blondynka) oraz Gugu Mbatha-Raw (Jupiter: Intronizacja,Odd Thomas: Pogromca zła). Amerykańska premiera dramatu zaplanowana została na 25 grudnia, a w Polsce film zadebiutuje 19 lutego 2016 roku.

podobne treści