internetnews

Potęga Internetu

Na stronie The Next Web znalazłem ostatnio bardzo ciekawą infografikę o Internecie. Można przypomnieć sobie dawne czasy wdzwaniania się do sieci przez zwykłe gniazdko telefoniczne, ale można poczytać parę robiących wrażenie faktów o rozmiarach netu. 

W ciągu 2 miesięcy umieszczono na YT więcej materiałów video niż zdołały to zrobić od 1948 rok trzy największe stacje nadające w USA program przez całą dobę! (A mowa o ABC, NBC i CBS). 

Internet zdołał pozyskać 50 milionów użytkowników w ciągu zaledwie 5 lat – podczas gdy TV i radio potrzebowały na to odpowiednio 13 i 38 lat.

Co czwarta osoba na świecie ma dostęp do Internetu – razem daje to ogromną liczbę użytkowników: 1 miliard 802 miliony 330 tysięcy 457! (swoją drogą, bardzo ciekawe, jak doszli do tych 457 osób…).

Co sekundę ze Stanów Zjednoczonych wysyła się w świat prawie terabajt informacji.

Istnieje ponad 121 milionów aktywnych domen. ponad 3 razy tyle zniknęło, zostało usuniętych lub zdążyło zmienić właściciela. 

Liczbę centrów danych na świecie szacuje się na 35 tysięcy. Wykorzystują one około 1% światowej energii. Połowa z tego jest wykorzystywana do chłodzenia serwerów. 

[TheNextWeb]

podobne treści