wtf

Poszukiwany Agent 007

Lubisz podróże, piękne kobiety i szybkie samochody? Rząd Wielkiej Brytanii ma dla ciebie idealną pracę.

Wymagania? Brak cech szczególnych, pełna dyspozycyjność, pomysłowość i umiejętność posługiwania się bronią. Praca polega na fizycznej eliminacji osób, które zagrażają interesom Wielkiej Brytanii. Pracodawca zapewnia zestaw paszportów, zegarków, jet-packów, miniaturowych łodzi podwodnych oraz Walthera PPK.

Ogłoszenie, mniej więcej takiej treści, można było jeszcze kilka godzin temu znaleźć na oficjalnych stronach brytyjskiego job center. Czyżby MI6 chciała rekrutować agentów z licencją na zabijanie przez Internet?

Nic z tych rzeczy, ogłoszenie było oczywiście żartem. I nie byłoby w tym nic ciekawego, gdyby nie to, że udało się je umieścić na oficjalnych, rządowych stronach, w sekcji dotyczącej poszukiwania pracy na uruchomionym niedawno, nowym portalu gov.uk. Sam portal jest krytykowany za błędy oraz, przede wszystkim za to, ile kosztowało postawienie go.

Samo ogłoszenie zostało dodane wczoraj przez „firmę” Secret Intelligence Services. Administracja serwisu usunęła je dopiero dzisiaj, ale Internet nie zapomina.

[The Verge]

podobne treści