newsportale społecznościowe

Posty z Google+ migrują poza sieć społecznościową Google

Wczoraj Google zapowiedziało wprowadzenie dwóch funkcjonalności, które mają sprawić, że Google+ stanie się jeszcze bardziej widoczne w Internecie.

Najważniejszą zmianą jest to, że posty z Google+ będzie można osadzać na zewnętrznych stronach internetowych, dokładnie tak jak tweety czy posty na Facebooku. Jak na razie funkcjonalność ta działa, jednak wymaga trochę więcej zachodu niż konkurencyjne rozwiązania,między innymi dlatego, że wymaga ona od użytkownika by ten miał dostęp do kodu strony, co nie zawsze jest możliwe. Miejmy nadzieję, że z czasem Google pójdzie śladem serwisów, na których się wzorowało, i ułatwi osadzanie postów.

Drugą zmianą jest integracja logowania z Google z programem Autorstwa prowadzonym przez Mountain View. W efekcie jeśli ktoś zaloguje się na przykład do WordPress.com za pomocą logowania Google, jego wpisy zostaną automatycznie skojarzone z jego profilem na Google+. Funkcjonalność ta ma się początkowo pojawić na serwisach WordPress oraz Typepad ale Google pracuje także nad wprowadzeniem jej na innych stronach internetowych.

Zdjęcie: Flickr/FindYourSearch

podobne treści