portale społecznościowe

Posty z Facebooka migrują poza portal społecznościowy

Podobno to, co dzieje się na Facebooku, pozostaje na Facebooku. Od jakiegoś czasu wiemy już, że przy okazji zapisuje się też na serwerach NSA. Teraz Facebook postanowił wziąć przykład z Twittera i wprowadzić możliwość „osadzania” postów na innych stronach internetowych.

Informacja o tym, że największy serwis społecznościowy świata wprowadzi możliwość „osadzania” postów na innych stronach internetowych została podana wczoraj i od wczoraj trwa akcja wprowadzania nowej funkcjonalności. Na razie jednak dostęp do niej ma jedynie wąskie grono portali. Konkretnie pięć: Bleacher Report, CNN, Huffington Post, Mashable oraz People. Wszyscy inni, tak jak w przypadku innych innowacji wprowadzanych przez Facebooka, będą musieli poczekać.

„Osadzanie” postów dotyczyć będzie publicznie widocznych wiadomości. Po wklejeniu odpowiedniego kodu, na stronie pojawi się cała treść opublikowana wcześniej na portali społecznościowym, łącznie ze zdjęciami, nagraniami czy hashtagami. „Osadzoną” wiadomość będzie można także polubić czy udostępnić na Facebooku.

Funkcjonalność taka nie jest niczym nowym, przykładowo Twitter pozwala na „osadzanie” wpisów już od dawna, jednak wprowadzenie jej przez Facebooka jest pewnym zaskoczeniem. Kierownictwo serwisu społecznościowego ma nadzieję, że taki ruch przyczyni się do zwiększenia zaangażowania użytkowników, choć na oceny jego skuteczności trzeba będzie poczekać aż dostęp do funkcjonalności otrzyma większa liczba użytkowników.

podobne treści