news

Postanowienie noworoczne Zuckerberga: poznać ludzi ze wszystkich stanów

Niektórzy ludzie uważają, że robienie postanowień noworocznych nie ma sensu. Inni starają się je realizować co roku. Do tej drugiej grupy należy Mark Zuckerberg, który w tym roku postawił sobie za cel spotkać się i wysłuchać ludzi ze wszystkich 50 stanów USA.

Poprzednie postanowienia noworoczne Zuckerberga zakładały między innymi przebiegnięcie 365 mil, nauczenie się mandaryńskiego czy budowę systemu, który zarządzałby jego domem. Teraz jednak szef największej sieci społecznościowej na świecie doszedł chyba do wniosku, że trochę stracił kontakt ze zwykłymi ludźmi i w tym roku zamierza spróbować to nadrobić.

„Moim osobistym postanowieniem na rok 2017 jest odwiedzenie i poznanie ludzi ze wszystkich stanów USA (…),” tłumaczy Zuckerberg w swoim wpisie. „Po niespokojnym ubiegłym roku, chciałbym zbliżyć się do ludzi i dowiedzieć się jak żyją, pracują i co myślą o przyszłości (…). Od dziesięcioleci globalizacja i technologia sprawiają, że jesteśmy bardziej produktywni i połączeni. Zaowocowało to wieloma pozytywnymi zmianami, ale jednocześnie przed wieloma ludźmi pojawiły się zupełnie nowe wyzwania. Wywołało to głębokie podziały, których jeszcze nigdy w życiu nie czułem. Musimy znaleźć sposób, by to zmienić, by służyło to każdemu.”

Ciekawe podejście, które świadczy o tym, że Zuckerberg potrafi zdiagnozować problem, ale jest kwestią wysoce dyskusyjną, czy siódmy najbogatszy człowiek na świecie, który dodatkowo wzbogacił się dzięki technologii, rzeczywiście jest w stanie zrozumieć ludzi, których życie tak diametralnie różni się od tego, jakie sam prowadzi. W końcu „syty głodnego nie zrozumie”.

Zdjęcie: Flickr/deneyterrio

podobne treści