film

Poślubiłaś niezwykłego mężczyznę. Zwiastun biografii Effie Gray

Historia jednej z przedstawicielek pierwszej fali feminizmu doczekała się własnego filmu. Effie Gray, dramat biograficzny, przedstawiający żyjącą w dziewiętnastym wieku kobietę zaprezentował pierwszy zwiastun produkcji. Zapowiedź do zobaczenia poniżej:

 

Effie Gray opowiada historię skandalicznego związku pomiędzy krytykiem sztuki wiktoriańskiej, Johnem Ruskinem, i nastoletnią Effie. Po ślubie, który miał miejsce, gdy dziewczyna miała dziewiętnaście lat, Effie zdaje sobie sprawę, że jej małżeństwo jest jest kłamstwem, gdy Ruskin nie chcę go skonsumować. Pragnąc czułości, Effie wpada w ramiona artysty Johna Everetta Millaisa. Chcąca uwolnić się od Johna, Effie wyrusza na zmieniającą jej życie podróż, by stać się pierwszą kobietą w historii, która chce rozwodu, dając jej miejsce w historii feminizmu na wieki.

W Effie Gray grają Dakota Fanning (Koralina i tajemnicze drzwi, Wojna światów), Emma Thompson (Rozważna i romantyczna, To właśnie miłość), Julie Walters (seria Harry Potter, Mamma Mia!), Claudia Cardinale (Pewnego razu na Dzikim Zachodzie, Mayrig znaczy mama), Tom Sturridge (Radio na fali, W drodze), Greg Wise (Johnny English, Madame Bovary) i James Fox (Sherlock Holmes, Czas patriotów). Wyreżyserowany przez Richarda Laxtona (Burt i Taylor, An Englishman in New York) dramat trafi do kin w grudniu tego roku.

podobne treści