gryWiadomość główna

Portal 2 w szkole

Dawno temu, mniej więcej w okolicach późnej podstawówki, na lekcjach informatyki zagrywaliśmy się w strzelanki w rodzaju Dooma 2. Wszystko to oczywiście w taki sposób, by nauczycielka tego nie zauważyła. Teraz okazuje się, że gry komputerowe nie tylko nie przeszkadzają, ale także mogą pomóc w nauce. Dobrym przykładem jest Portal 2, który Valve chce wykorzystać do nauki geometrii, fizyki czy matematyki.

Idą za maksymą „uczyć bawiąc, bawić ucząc” Valve postanowiło uruchomić program o nazwie “Steam for Schools”. W ramach tego programu nauczyciele mogą ubiegać się o dostęp do cyfrowej dystrybucji gry Portal 2, edytora poziomów i forum edukacyjnego Valve.

W założeniach ma to pomóc uczniom zrozumieć czym jest na przykład grawitacja czy przyśpieszenie. Dzięki dostępowi do edytora poziomów będą mogli sami zaprojektować proste eksperymenty.

Program “Steam for Schools” jest na razie w fazie beta, dostęp do niego jest i będzie darmowy, choć Valve nie dostaje za to żadnego grantu z zewnątrz. Propozycje tematów lekcyjnych możecie sprawdzić sami na stronie Teach with Portals. Poniżej nagranie grupy siódmoklasistów, którzy mili okazje pobawić się edytorem poziomów Valve Hammer.

[Venturebeat]

podobne treści