news

Porównanie żywotności akumulatora iPhona 4S na tle smartfonów z Androidem

Magazyn PC World wziął na warsztat najmocniejsze na rynku amerykańskim smartfony i przyjrzał się z bliska wydajności zainstalowanych w nich akumulatorów. Jesteście ciekawi, jak wypadły takie cacka jak iPhone 4S, HTC Thunderbolt i DROID Bionic?

Świat byłby o wiele lepszym miejscem, gdyby nie trzeba było przynajmniej raz dziennie wpinać smartfonów do kontaktu (nie daj Boże portu USB). GPS, Wi-Fi, transmisja danych, gry i tuzin innych funkcji codziennie pożerają ogromną ilość akumulatora, który w przeciwieństwie do procesorów montowanych w najnowszych telefonach, nie zwiększa w tym samym tempie swojej wydajności.

Gadżeciarze z PC World postanowili sprawdzić dziewięć smartfonów z górnej póki pod kątem żywotności akumulatora. W każdym z nich uruchomili film w jakości 720p, jasność ekranu i głośność dźwięku ustawili na maksa i ze stoperem w ręku sprawdzili, ile czasu minie zanim każdy z nich padnie (telefon rzecz jasna).

Wyniki przeprowadzonego przez nich eksperymentu możecie podziwiać na załączonej tabeli:
Gwoli ścisłości dodam,  że iPhone 4S był testowany ze starym, wyjątkowo energożernym systemem.

PC World już zapowiedział przeprowadzenie kolejnego testu, gdy tylko na rynku pojawią się ostatnio zapowiadane przez nas cacka z Androidem na pokładzie: Motorola RAZR, Galaxy Nexus oraz ponownie iPhona 4S, lecz już ze zaktualizowanym systemem iOS w wersji 5.0.1. [PC World]

podobne treści

 • no

  Ponad 6 godzin. Świetny wynik. Ludzie to narzekają chyba tylko dla zasady.

 • adamuse

  faktycznie świetny wynik iphona 6 godzin wow … tzn . że moja nokia która wytrzymywała ponad 27 godzin bija ponad 5 krotnie ! :D

 • on

  moja nokia wytrzymywala dwa dni. pod warunkiem ze nikt nie zadzwonil. bo nawet zaraz po naladowaniu przy pierwszym polaczeniu siadala…

 • xxx

  Odtwarzanie filmu wymaga wydajnej pracy wielu układów, a więc i konsumpcja energii jest wieksza. Problemem iphone jest ogromne zużycie w czasie czuwania. Ten test ma tylko pokazać iż iphone 4s to nie jest najgorszy telefon na świecie. Dużo ważniejszy jest czas rozmów oraz czuwania. Czekam na tekie porównanie

 • kotek.filemon

  Nokii N8 nie trzeba wpinać częściej niż raz na dwa dni podczas bardzo intensywnego używania (dziennie około: 3 godziny filmów/gier 1 godzina internetu, 4 godziny muzyki), non stop online (w tle komunikatory). Korzystam z niej głównie dla rozrywki. Do dzwonienia również, ale żadziej :)

 • kierowca.bcde

  @kotek.filemon
  Zamiast marnować kilka godzin dziennie na bzdurne zabawy telefonem, poczytałbyś chociaż przez godzinę prasę albo książki. Na pewno wtedy nie napisałbyś „żadziej”.

 • kotek.filemon

  @kierowca.bcde
  Dziękuje zbawco, pisowania po polskiemu nie jest moją mocną stronom, ale gierczenie jusz tak. Czytanie tesz sie przydaje ale żadziej

 • Vincent

  Znaczy, że co ? Że apfel wygrał mimo, iż jest na 4 miejscu ?
  Bo nie wiem czy poprawnie odebrałem przekaz podprogowy…

 • yer

  Generalnie iphone’y miazdza androida pod wzgledem czasu czuwania… pomijajac 4s, ktory ma jakis tam problem, pewnie w w koncu to poprawia. Chcialbym aby moj htc desire trzymal tyle co moj ipad… (ok tydzien). Uzywam oba z podobna intensywnoscia.

 • no

  @adamuse Twoja Nokia odtwarzała przez 27 godzin film 720p z pełną jasnością ekranu i pełną głośnością ? Idź pofantazjuj lepiej do łazienki.

 • merida03

  Chciałbym zauważyć, ze 4S z 2 rdzeniowym procesorem ma sporo lepszy czas niż większość przedstawionych 1 rdzeniowych smartphone’ow.

 • Anonim

  Tylko że iPhone 4S nie ma 4g …, ciekawe czy wyłączyli w pozostałych telefonach antenę 4G ?

  PS.
  Samsung Epic Touch 4G – pełna nazwa Samsung Galaxy S II Epic 4G Touch.

 • Test

  Czyli Galaxy SII bez 4G powinien trzymać jakieś 8 godzin