news

Porównanie sprzedaży dwóch najnowszych japońskich przenośnych konsol

Jesteście ciekawi, jak wyglądała w Japonii sprzedaż konsol wyprodukowanych przez firmy Nintendo oraz Sony? Wynik może was lekko zaskoczyć.

W drugim tygodniu pojawienia się na japońskim rynku konsoli PlayStation Vita, następczyni poczciwego PSP, obie konsole, zarówno Sony jak i Nintendo, sprzedawały się dobrze, jednak to ta z podwójnym ekranem zdecydowanie wygrała tę konkurencję.

Wypuszczona na świat 17 grudnia Vita rozeszła się w pierwszy weekend w liczbie 360 tysięcy egzemplarzy, zaś tydzień po nim musiała zaliczyć do odrobinę mniej udanych. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Sony sprzedało tylko 72 tysiące konsol PSV.

Niekwestionowanym liderem zostało Nintendo z wynikiem 482 tysięcy sprzedanych konsol. Miejsca trzecie i czwarte zdobyły stacjonarne konsole, odpowiednio: Wii (91 176) oraz PS3 (75 479).

Wygląda na to, że debiutująca w lutym bieżącego roku konsola 3DS nie ma jeszcze swoich najlepszych dni za sobą, zaś PlayStation Vita czeka dopiero na prawdziwy sprawdzian. Mam na myśli trafienie następczyni PSP na rynki: europejski i amerykański. [Media Create]​

podobne treści

 • anonim510

  … japońce są po**** to ja się nie dziwię…

 • emen1

  Wybrali lepszą konsolę z lepszymi grami. Co ma mnie zdziwić? Sam wybrałem NDSL nie PSP.
  Wyborem tym ciesze się od ponad 2 lat ;)

 • norbvlo

  Sony tylko odgrzewa kotlety na PSP i PSV zero jakiejkolwiek innowacji a jesli juz sa jakies exclusivy too na palcach jednej reki mozna by je zliczyc:P