news

Porównanie myszy: Microsoft Arc, Wireless Mobile Mouse 4000 i Express

Niech was gadżety widoczne na zdjęciu nie zmylą – wszystkie trzy są myszami, z czego tylko jedna wygląda jak typowy przedstawiciel tego gatunku, a pozostałe dwa jak futurystyczny pilot do telewizora (ewentualnie smartfon lub golarka elektryczna) i gryzoń, który z jakiegoś powodu ma na grzbiecie logo firmy Microsoft, a nie Apple.

Wireless Mobile Mouse 4000

Tę mysz na pewno znacie – mieliście okazję wygrać ją w naszym wiosennym konkursie. Oprócz równie wiosennego, pastelowego zielonego koloru, WMM 4000 występuje również w czarnym, białym, morskim i różowym. Mysz dobrze leży w dłoni – została ona stworzona z myślą o osobach
praworęcznych, lecz użytkownicy trzymający myszy lewą ręką też będą w
stanie bez większych problemów nią operować.

Bezprzewodowa WMM 4000 została wyposażona przez Microsoft w technologię BlueTrack pozwalającą operować myszą na praktycznie każdej powierzchni, nawet na przysłowiowym kolanie. Po za nią, mysz kryje w sobie malutkie urządzenie wpinane do portu USB, a nazwane przez producenta jako „Nano Transceiver”. To dzięki niemu gryzoń może utrzymywać kontakt z komputerem (PC oraz Mac) z odległości do 9 metrów.

Do zestawu dołączone zostały: bateria AA, która ma, według zapewnień producenta, pozwolić żyć myszy przez 10 miesięcy oraz płytę z oprogramowaniem Intellipoint 7 pozwalającym na skonfigurowanie wszystkich czterech klawiszy w dowolny sposób. Na szczęście nie jest ona niezbędna do sprawnego działania urządzenia.

Mysz posiada diodę sygnalizującą wyczerpywanie się baterii oraz bardzo przydatną rzecz – wyłącznik schowany pod jej brzuchem.

Express
Express jest jedyną w naszym zestawieniu myszą posiadającą ogon. Do jej zalet należy estetyczny oraz dosyć ascetyczny wygląd (o podobieństwie do myszy firmy Apple wspomniałem na początku artykułu) oraz brak widocznych gołym okiem dwóch przycisków.

Mysz ta jest dostępna w dwóch kolorach: białym z szarymi lub czerwonymi wykończeniami. Express równie dobrze leży w obu dłoniach, dlatego spodoba się zarówno osobom lewo- jak i praworęcznym. Dużym jej minusem jest bardzo krótki kabel. Mogę się tylko domyślać, że nie została ona stworzona z myślą o użytkownikach komputerów stacjonarnych trzymających swojego blaszanego potwora pod biurkiem.

Również Express posiada technologię BlueTrack, dzięki której będzie działać w praktycznie każdych warunkach.

Arc
To, co najlepsze, zostawiłem na koniec. Arc jest myszą inną niż wszystkie, i to z kilku powodów. Po pierwsze, nie wygląda ona jak… mysz. Osoby, którym miałem okazję ją pokazać, myślały że daję im do ręki bardzo ładnie wykonany pilot do telewizora, smartfon, golarkę elektryczną, lecz nie kontroler do komputera. Po drugie, podobnie jak Wireless Mobile Mouse, również Arc jest myszą bezprzewodową, lecz wspomniany nanoprzekaźnik nie kryje się w jej wnętrzu, lecz przy namagnesowanym „brzuchu”. Trzecią, najciekawszą cechą myszy jest możliwość (a nawet konieczność w momencie, gdy chcemy jej używać) jej złamania…

Wyginanie czarnej Arki pełni dwie funkcje: włącza ją (kolejny przykład zaoszczędzenia miejsca na obecny np. w WMM 4000 przełącznik) oraz sprawia, że dopasowuje się ona do półkolistego kształtu naszej dłoni. Równie ciekawie zostało rozwiązane pokrętło do przewijania chociażby stron internetowych. Zamiast wystającego kółka mamy tutaj panel dotykowy, który reaguje w momencie wodzenia po nim palcem (bardzo przyjemnie wtedy mysz mruczy).

Arc również została wyposażona w technologię BlueTrack, a w pudełku z nią znajdziemy dwie baterie AAA, bez których gryzoń będzie tylko ciekawie wyglądać.

Podsumowanie
Każdy użytkownik komputera znajdzie zastosowanie dla tych gryzoni. Osoby posiadające (białe) laptopy i nie przepadające za wymienianiem baterii z pewnością polubią Express, również ze względu na cenę. Praworęczni użytkownicy pecetów i maków ceniący sobie wygodę i brak kabli z pewnością wybiorą Wireless Mobile Mouse 4000 natomiast osoby chcące poszpanować (nie bójmy się tego słowa) lub zwyczajnie ceniące sobie ciekawy wygląd i najnowsze rozwiązania zakupią Arc. [Microsoft]

podobne treści

 • michalmazurczak131

  wygrałem w Waszym konkursie myszę Microsoft – klasyk w trawiastozielonym kolorze. jak dla mnie – mistrz!

 • misioo

  osobiście korzystam z Microsoft Arc i polecam :) tania nie była, ale warto :)

 • miroslaw.glaz

  Korzystam z MS Arc – im dłużej tym lepsze wrażenie ;-) Szkoda że nano transciver nie obsługuje jednocześnie klawiatury Arc i myszy Arc Touch – trzeba zająć dwa porty usb

 • silver.black

  Arka jest super, mam ją od ponad roku i jest to jeden z najlepszych pomysłów Microsoftu. Warto było wydać pieniądze :)
  Anda

 • zawiedziony

  Panie Michale, one takie śliczne, a nie powie Pan o nich „magiczne”?