news

Poranna prasówka wyświetlana na lustrze w łazience

Co rano spędzamy w łazience co najmniej kilka chwil, szczotkując włosy, myjąc zęby i goląc się/nakładając makijaż (co tam kto woli). Zamiast nudzić się lub rozmyślać, ten czas można by przecież wykorzystać na konsumpcję wiadomości!

Dział badań i rozwoju The New York Times Company pracuje nad nowymi sposobami na dostarczanie przekazów medialnych odbiorcom. Zaledwie kilka dni temu pokazywaliśmy opracowany przez nich stół kuchenny, teraz pora na wyposażenie łazienki.

Lustro łazienkowe z wyświetlaczem połączono z Kinectem, który sprawdza, czy ktoś przebywa w pomieszczeniu. Po zidentyfikowaniu domownika, sprzęt wyświetla niusy, maile, kalendarz spotkań, listy zakupów. Słowem – z samego rana przytłacza danymi i świadomością, że czeka nas ciężki dzień. Systemem sterujemy za pomocą gestów i poleceń głosowych.

Potencjał technologii jest duży, ponieważ większość z nas spędza w łazience około godziny dziennie. [Nieman Journalism Lab]

podobne treści

  • ToJuzBylo

    Było już 2 lata temu, tyle ze zamiast kinecta zastosowano zwykła kamerke IP

  • ares80

    Czy ktos pamieta jaka firma produkowała podobne lustro ale z informacjami o stanie zdrowia? Waga, tętno, nastrój, ciśnienie, etc? Chyba też było info o warunkach atmosferycznych.