news

Poradnik na dziś: okiełznaj YouTube’a w Chromie

Jeśli YouTube jest dla was codziennością, to te 4 rozszerzenia dla przeglądarki Google Chrome zdecydowanie się wam przydadzą. Dziś uporamy się z rozmiarem okna z filmem, automatycznie wybieraną rozdzielczością materiału, irytującymi rzeczami dookoła wideo i automatycznym uruchamianiem klipów.

Powiększ okno z filmem, lecz bez przechodzenia w tryb pełnoekranowy

Jeśli irytuje was mały rozmiar okienka z filmem, a wasz komputer słabo radzi sobie z fullscreenem lub po prostu pracujecie na innych kartach i czasami zerkacie na film, to polecam Smart Video Enlarger. Szybko i bez większej ingerencji w funkcjonalność YouTube’a, powiększy okno z filmem tak, aby wypełniło całą kartę, ale także zachowało dostęp do sekcji z komentarzami.

Włącz domyślnie HD

Dysponując szybkim łączem szkoda tracić na jakości filmu, prawda? Będąc HD-maniakiem i tak przełączasz każdy film na wyższą rozdzielczość, czy to 720p czy 1080p, to po pewnym razie staje się to męczące. Auto HD zajmie się tym za ciebie. Wybierasz, którą rozdzielczość chcesz widzieć najpierw, a jeśli takowa nie jest dostępna, to ustawiasz kolejne preferowane. Wtyczka zapamięta ustawienia i kolejnym razem, kiedy włączysz film na YouTube’ie, nie będziesz musiał zajmować się zmianą rozdzielczości.

Przygaś tło YouTube’a, aby skupić się na filmie

Warto czasami skupić się wyłącznie na treści klipu, a nie na pstrokatym interfejsie YouTube’a. Dzięki Turn Off the Lights problem otoczenia znika. Program dosłownie przygasza tło filmu, eksponując wyłącznie wideo. Można ustawić w jakim stopniu tło zostanie przygaszone i czy ma nastąpić to automatycznie lub po kliknięciu ikony żarówki.

Zatrzymaj automatyczne odtwarzanie filmu

Bardzo przydatne rozszerzenie, Stop Autoplay, zniweluje konieczność ręcznego zatrzymywania filmu tuż po załadowaniu. Domyślnie, po otwarciu filmu, YouTube uruchamia odtwarzanie. Co jeśli otwieramy parę filmów, bo na przykład chcemy obejrzeć kilka zwiastunów filmowych z listy? Tu do akcji wchodzi Stop Autoplay, który natychmiast zatrzyma odtwarzanie, tuż po otwarciu filmu. Dzięki temu, możemy otworzyć wiele klipów w wielu kartach, bez konieczności klikania w każdej z nich na przycisk stop. [Rozszerzenia dla Chrome]

podobne treści

  • Jakub Żabiński

    Jedno mogę powiedzieć- interfejs YouTube’a na pewno nie jest pstrokaty.