samochody

Ponad tysiąc zamówień na Teslę Semi?

W listopadzie Tesla zaprezentowała oficjalnie projekt elektrycznej ciężarówki o nazwie Semi. Jednocześnie rozpoczęto także zapisy na ten pojazd. Wygląda na to, że po miesiącu Tesla może mieć już ponad tysiąc rezerwacji na ten pojazd.

Tesla Semi to elektryczna ciężarówka, której zasięg na jednym ładowaniu wynosić ma około 800 kilometrów. Według zapowiedzi Muska, Ciężarówka Tesli będzie mogła rozpędzić się do 100 km/h w ciągu zaledwie 20 sekund przy obciążeniu ładunkiem o masie 36 ton. I możliwe, że zamówiono ją już ponad tysiąc razy.

A dokładniej 1230. Przynajmniej tak wynika z doniesień Green Car Reports, które powołuje się na zdjęcie umieszczone przez pewną firmę budowlaną, chwalącą się na Instagramie zamówieniem tej ciężarówki. A ich numer rezerwacji to „EO000001230”.

Oczywiście nie ma żadnej pewności, że numery rezerwacji nadawane są rosnąco. To wie tylko Tesla. Ale jeśli rzeczywiście zamówiono już ponad tysiąc ciężarówek Semi, oznacza to, że firma zebrała (rezerwacja łączy się ze złożeniem depozytu w wysokości minimum 20 tysięcy dolarów,  rezerwacja z Founders Series to 200 tysięcy dolarów) co najmniej 24,6 milionów dolarów. Niezależnie od tego, już dziś można powiedzieć, że Tesla Semi cieszy się zainteresowaniem wielu firm – złożeniem rezerwacji na tą ciężarówkę chwaliły się już między innymi DHL, Wal-Mart czy Pepsi.

podobne treści