smartfony

Pomysł LG na przesyłanie obrazu z komórki do telewizorów 4K

Na targach MWC LG zademonstrowało dziś bardzo interesującą technologię bezprzewodowej transmisji danych z telefonu w jakości Ultra HD. Technologia jest tym bardziej interesująca, że jeśli znalazłaby się w większości urządzeń, telefon lub tablet z Androidem mógłby naprawdę stać się centrum rozrywki.

Przesyłanie danych z telefonu odbywa się za pośrednictwem WiFi, Miracast oraz specjalnych protokołów, które powiększają wejściowy obraz w jakości 1080p do 4K potrzebnych, by wyświetlić go na dużym telewizorze i nie poranić sobie oczu rozmiarami pikseli. W efekcie na telewizor przesłać można cokolwiek, na przykład film lub obraz z gry. A gry mobilne już dawno nie mają tylko grafiki Angry Birds, czego najlepszym przykładem jest demonstracja możliwości silnika Unreal Engine 3 na urządzenia mobilne o nazwie Epic Citadel.

„Dzięki naszej innowacyjnej technologii Wireless Ultra HD Transmission, użytkownicy mogą cieszyć się swoją ulubioną mobilną treścią na najbardziej zaawansowanych telewizorach Ultra HD,” stwierdził Dr. Jong-seok Park, szef działu urządzeń mobilnych LG.

LG chwali się także, że ich technologia zużywa dwa razy mniej energii do przesyłania danych niż podobne rozwiązania stosowane obecnie.

Samo przesyłanie danych z telefonu na telewizor odbywa się całkiem płynnie i, według relacji, tylko czasami obraz się przycina. Jeśli LG uda się doprowadzić do tego, by ta technologia trafiła do dużej liczby modeli smartphone’ów i tabletów, w połączeniu z takimi telewizorami mogłyby one faktycznie pełnić funkcje domowego centrum rozrywki.

podobne treści