film

Pomagasz innym, czy ratujesz swoją duszę? Zapowiedzi serialu Constantine

Stacja NBC opublikowała sporo materiałów promocyjnych z nadchodzącej w tym miesiącu premiery serialowej opowieści o Johnie Constantine. Producent zaoferuje całkowicie nowe spojrzenie na komiksową postać, którą w 2005 roku sportretował Keanu Reeves. Premiera serialu opartego na komiksie DC Comics zaplanowana jest na koniec października. Materiały promocyjne dostępne są do obejrzenia poniżej:

 

Postać Johna Constantine’a pierwszy raz pojawiła się w sadze potworze z bagien w 1985 roku. Stworzona przez Alana Moore’a,Steve’a Bissette’a oraz Johna Totlebena postać jest głównym bohaterem komiksów Hellblazer i Constantine. John Constantine to detektyw zajmujący się egzorcyzmami, łapaniem demonów, zdejmowaniu klątw i innymi nadnaturalnymi zjawiskami,  mieszkający w Londynie. Znany jest ze swojego cynizmu oraz palenia jednego papierosa za drugim. Komiks otrzymał wiele wyróżnień, w tym trzecie miejsce w liście Empire Magazine dla najlepszych postaci komiksowych wszech czasów. Dwukrotnie otrzymał też nagrodę Eagle dla najlepszej postaci drugoplanowej w roku 1986 i 1987.

Mroczny bohater pojawił się na komputerach w 2005 roku w grze THQ pod tytułem Constantine. Postać Johna Constantine’a będzie także jedną z głównych ról w nadchodzącym filmie Guillermo del ToroJustice League Dark, nad którego scenariuszem trwają aktualnie prace.

Adaptacja komiksu trafiła do NBC, a scenariusz do pilota dostarczyli David S. Goyer (Batman – Początek,Człowiek ze stali) we współpracy z Danielem Cerone (Mentalista). Premiera pierwszego odcinka zaplanowana jest na 24 października, a w tytułową rolę wcielił się Matt Ryan (Krwiożercza małpa, serial Zabójcze umysły).

podobne treści