gry

Polska premiera Xboxa One

W końcu, po miesiącach oczekiwań, nadeszła ta wiekopomna chwila – prawie rok po światowej premierze Xboxa One, polscy gracze mogą go w końcu kupić.

Podczas gdy w USA w dniach 7-13 września do każdej nowej konsoli gracze otrzymają za darmo dowolną grę, my, rok po światowej premierze Xboxa One, musimy zadowolić się zestawami standardowymi. W cenie 1699 złotych polski klient otrzyma konsolę z dyskiem 500GB, zasilacz, pada, kabel HDMI, zestaw słuchawkowy do komunikacji sieciowej, oraz kody na gry FIFA 15 i Forza Motorsport 5, które trzeba pobrać z Xbox Live. Droższa wersja (1999 złotych) zawiera ponadto sensor Kinect oraz kody na gry FIFA 15 oraz Dance Central: Spotlight. W obu przypadkach dostajemy też 14 dni Xbox Live Gold.

Wraz z premierą konsoli, o której trudno już pisać „nowa”, już oficjalnie pojawiły się u nas także gry na nią przeznaczone, między innymi Dead Rising 3: Apocalypse Edition, Ryse: Son of Rome Legendary Edition, Titanfall, Diablo III: Ultimate Evil Edition, Assassin’s Creed IV: Black Flag czy Tomb Raider: Definitive Edition.

Xbox One na pewno znajdzie swoich wielbicieli w naszym kraju, ale trudno oczekiwać, by konsola odniosła na naszym rynku jakiś oszałamiający sukces, skoro konsolę Sony, największego konkurenta Microsoftu w tym segmencie, można u nas bez żadnych problemów kupić od roku. Tak duże opóźnienie polskiej premiery w stosunku do premiery światowej początkowo tłumaczone było co prawda przez Microsoft chęcią dobrej lokalizacji Kinecta 2.0, który „jest integralną częścią nowej konsoli”. Możliwe, choć trudno w to uwierzyć, skoro ta „integralna część” została ostatecznie wydzielona, by obniżyć cenę podstawowego zestawu.

Tak czy inaczej, Xbox One już jest w Polsce. Lepiej późno niż wcale.

podobne treści