gry

Polska premiera Xboxa One dopiero we wrześniu

Xbox One. Konsola Microsoftu nowej generacji. Czarny blok plastyku i metalu rozmiarami porównywalny z dawnymi odtwarzaczami wideo. Obiekt pożądania milionów graczy oraz obiekt, który stoi obecnie w domach czterech milionów osób. Nie w Polsce.

Microsoft po raz pierwszy zaprezentował publicznie swoją nową konsolę 21 maja ubiegłego roku. Do sklepów trafiła ona 22 listopada 2013 roku, między innymi w USA, Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Już wtedy wiadomo było, że Polska nie jest dla Microsoftu tak lukratywnym rynkiem jak nasi zachodni sąsiedzi, więc zanim nowe konsole pojawią się na naszych półkach sklepowych będziemy musieli trochę poczekać. Niektórzy twierdzili, że nawet rok. Niestety okazuje się, że pesymiści mieli rację.

Microsoft podał wczoraj, że polska premiera Xboxa One będzie miała miejsce we wrześniu tego roku. Dziesięć miesięcy po premierze światowej. Na pocieszenie pozostaje fakt, że nie jesteśmy osamotnieni – Xbox One po wakacjach pojawi się też w 25 innych krajach.

Na razie nie wiadomo ile kosztować będą w Polsce zestawy z Xboxem One, nie wiadomo jak wyglądać będzie dostępność usług w ramach Xbox Live, nie znana jest też dokładna data premiery. Te informacje biuro prasowe Microsoftu ma podać pod koniec kwietnia.

Fajnie, tylko nie ma to większego znaczenia. Można dużo mówić o tym, że aby zagwarantować polskim graczom odpowiednią jakość doznań należy najpierw zlokalizować interface głosowy Kinecta, który jest „integralną” częścią konsoli, ale to nie zmienia faktu, że z przypadku technologii dziesięć miesięcy to bardzo dużo. Zwłaszcza, że nie żyjemy w próżni i jeśli ktoś jest zdecydowany by zapłacić za konsolę 499 euro, wycieczka do Niemiec, czy kupno urządzenia z „prywatnego importu”, nie jest problemem. Kto bardzo chciał kupić, ten już kupił. Polska premiera Xboxa One we wrześniu 2014 roku to, niestety, musztarda po obiedzie.

Wygląda więc na to, że na naszym podwórku tę odsłonę odwiecznej wojny konsol bezapelacyjnie wygrało Sony – po prostu jest. PlayStation 4 dostępne było już w listopadzie 2013 roku, dwa tygodnie po premierze światowej.

podobne treści