mobile

Polscy telemarketerzy w światowej czołówce

Zwykle kiedy dana branża się rozwija, można się tylko cieszyć. Niestety w przypadku telemarketingu cieszą się tylko niektórzy, większość musi zmagać się z uciążliwymi telefonami. A w Polsce w ostatnim roku wzrosła liczba niechcianych połączeń.

Firma Truecaller, która zajmuje się identyfikacją numerów, opublikowała ranking 20 państw, których mieszkańcy najczęściej muszą zmagać się z telefonami reklamowymi. Na pierwszym miejscu w tym rankingu znajduje się Brazylia, ale niestety Polska również znalazła się w pierwszej dwudziestce.

A dokładniej na 15 miejscu. Nie jest więc może aż tak źle, jak w Brazylii, ale oba kraje odczuły w mijającym roku znaczący wzrost ilości telefonów od telemarketerów. Według danych Truecaller (statystyczny) mieszkaniec rekordowej pod tym względem Brazylii odbiera w ciągu miesiąca 37,5 reklamowego połączenia, czyli co najmniej jedno dziennie. Jeszcze w ubiegłym roku było to 20,7 połączeń od telemarketerów miesięcznie. Na drugim miejscu są Hindusi, Chilijczycy, mieszkańcy RPA i Meksykanie, którzy wszyscy odbierają co najmniej 20 połączeń marketingowych na miesiąc.

Polski wzrost nie był aż tak duży jak w Brazylii, ale jednak dało się go odczuć. Według danych Truecaller statystyczny Polak odbiera 9,9 niechcianych połączeń miesięcznie, podczas gdy w ubiegłym roku było ich tylko 6,1. Zestawienie zamykają Indonezja, Wielka Brytania, Rosja, Dominikana i Izrael.

Ilustracja: Flickr/Dave Dugdale

podobne treści